hapiky

Existují ještě dnes v KSČM nomenklaturní kádry, nebo je už i tam převálcoval demokratický způsob volby?

Nejlepší odpověď
annas

Nomenklaturní kádry (tvar kádři je nespisovný výraz) existovaly v KSČ. Byli to jedinci, které vytypovala a schválila KSČ pro výkon různých funkcí Často se z nich stali tzv. kádrováci, političtí pracovníci, kteří kádrovali, prověřovali, zda jsou různí jedinci politicky vhodní pro výkon určité práce.

V KSČM zůstalo hodně původních nomenklaturních kádrů z KSČ, ale dnes už nejsou mezi živými, nebo neschopni něco řešit. Pokud ještě žijí, tak jsou při volbách disciplinovaní, chodí volit, , protože tak byli zvyklí i za socialismu.

To si KSČM uvědomuje, proto vznikla Komise mládeže ÚV KSČM. Jenže snaha získat mladé kádry není příliš úspěšná.

Předsedkyně této organizace Petra Prokšanová chce víc působit na mladé slovy V. I. Lenina, který řekl: „Dejte mi jednu generaci mladých a já změním svět“ .

Proto se domnívám, že v KSČM jsou jedinci, ale už bych je nenazvala nomenklaturními, to je totalitní pojem, ale menšina zvolených, z nichž byli vybraní ti, u nichž stále převažují myšlenky socialismu. a prohlašují, že KSČM není KSČ.

Je ale pravda, že dost jiných lidí KSČM zvolilo, zřejmě se dotyční nevyrovnali se socialistickou minulostí, nevadí jim, že vládu podporuje KSČ, která napáchala tolik zla. Mnozí mají opravdu krátkou paměť.

Z toho vycházel komunistický politik Miroslav Grebeníček, který na to u mnohých spoléhal.

„Lidská paměť je ovlivnitelná. Fakta lze pomíjet, účelově vybírat a spoléhat na to, že povědomí o nich v mysli většiny lidí rychle slábne“ — Miroslav Grebeníček

Zdroj: https://citaty­.net/autori/mi­roslav-grebenicek/?o=new

Myslím si, že mladí lidé nemají zcela zmapovanou 2. polovinu 20. st., takže mnozí věří v to, co se jim předkládá. a politika je tolik nezajímá. Říká se jim generace Z, žijí jiný život v zajetí mobilů a počítačů.

Podívejte se na článek ze 17. 1. 2020. Jde o slova předsedkyně Komise mládeže při ÚV KSČ.

https://www.kscm­.cz/cs/aktual­ne/aktuality/dej­te-mi-generaci-mladych-ja-zmenim-svet

Další odpovědi
anonym

Formálně se strana demokraticky tváří. Ale historie varuje.
konkrétně:„Jednoho dne zatočíme s vámi právě tak, jako zatočili ruští bolševici s carem, s buržoazií a Kerenským.“

Zdroj: https://citaty­.net/vyhledava­ni/?h=gottwald