independent

Co je to za divný překlad z AJ, že si někdo nějak říká?

Takový obrat v ČJ nemáme, nebo snad jo?

Nejlepší odpověď
quentos

Jmenuju se tak a tak, ale říkám si onak. – proč ne? V češtině to taky jde.
Dokud neuvidíme, který obrat tím myslíš, těžko posoudit.
Každý jazyk má svérázné obraty, které cizincům přijdou nezvyklé. Kdysi jsem četl krásnou příhodu ze života o zmateném Angličanovi žijícím v ČR, který se z hecu přihlásil na letní tábor, mj. proto, aby se zdokonalil v češtině. Ke konci pobytu si postěžuje vedoucímu:
„Tak já vám nevím. Někdo říkal, že vedoucí je blbec a kape mu na karbid. Pak při hře hoří, hoří, přihořívá ti, kteří věci schovali, křičeli ‚samá voda, samá voda‘, no a při hře na schovávanou zase ‚po nás potopa‘. … a představte si, že přitom ani jednou nezapršelo!“

Další odpovědi
Mc Merkurion

… a řeč je vo čem ???

independent

Quentosi, myslel jsem to všebecně, Tvá odpověď to vystihuje dobře.