zjentek

Mohl by mně někdo přeložit část textu z angličtiny?

v odkazu níže bych potřeboval přeložit pouze první odstavec, eventuálně zaslat odkaz na kvalitní překladač, kterej by to přeložil tak, aby se tomu dalo rozumět:
http://www.open­mutual.org/2015/02/a­sus-x51r-laptop-cmos-battery-bad-causes-blank-screen-no-boot/

quentos: jestli mně to přeložíš, tak ti nebudu mít za zlé, žes mi před chvílí smazal otázku ;q

Nejlepší odpověď
gecco

V podstatě:
Notes ukazuje zvláštní chybu při vybití baterie pro CMOS. Spíše než že by padal, nepůjde zapnout. Někdy se objeví hláška „slabá CMOS baterie“, ale když budeš poktačovat, zůstane viset na prázdné obrazovce, nenabootuje. Většinou po zapnutí skončí na prázdné obrazovce, nastartuje se větrák a disk, ale nenabootuje do OS. „Zz“ kontrolka může svítit, ale není to podstatné.
_________
Doufám, že angličtináři se nad mým překladem ´nepozvrací´…
😉

zjentek

gecco, dík za snahu ..vidíš, já si celou dobu myslel, že ta potíž s mým strojem souvisí s tou baterií, ale jistej jsem si nebyl. Až teď, když odešla úplně, tak se to vlastně ukázalo, protože tvůj překlad to říká jasně a tyhle příčiny jsem tady popisoval, však víš.
Ještě by bylo dobrý, kdyby to quentos přeložil dokonale a bejval bych si byl dokonale šůr, jenže to von mi raděj smazal otázku, takže na kvalitní překlad asi pro samý mazání nemá moc času ..no nic, never mind.. ;q

quentos

quentos taky musí někdy pracovat, nemůže tu furt sedět :{P> smazaná votázka asi byla proti kodexu.

gecco

Zjentku – základem je VŽDYCKY uvést tap notesu – každej se chová jinak, takže pouze podle příznaků lze jen hádat…
😉