Avatar uživatele
Stříbrný

Co je to WhatsApp a jak se používá?

Mám na telefonu WhatsApp , což by měl být určitý druh komunikace, ale nevím, jak to používat. Respekive nemám nastavené, že mi někdo volá a pak je mi to vytýkáno. Nastavil jsem si znělku, když mi volá někdo na mobil, přijde SMS, nebo mail, ale tady nevím, kde co nastavit a jak s tím pracovat. Děkuji.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Je to appka pro snadnou komunikaci. Posíláš velmi lehce zprávy, fotky, videa (to je asi nejzásadnější, když něco nafotíš/natočíš a bez dalšího prostě jen odešleš cílovému kontaktu (žádné maily, sestavování FTP apod. opruz) - jeden obrázek často vydá za odstavec popisného textu).

Jinak https://faq.whatsapp.com/

Mobilní data mít zapnutá NEMUSÍŠ, stačí když jsi na wifi. Pokud ovšem budeš chtít být TRVALE v dosažení, pak jsou mobilní data nezbytná. Když se vzdálíš z dosah u internetu (wifi sítě), pochopitelně jsi offline.

Ale... Znám jednoho mlaďocha, který má namapované wifiny po celé Praze (free nebo hacknuté blbě zabezpečené), takže mobilní data obvykle pro Whats App vůbec nepoužívá, pořád je online. :)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Je to totéž co desítky jiných internetových komunikátorů s vazbou na seznam kontaktů. Komunikátor do kterého se přihlašuješ a ověřuješ přes své telefonní číslo, který se synchronizuje s tvým seznamem kontaktů a dokáže s nimi komunikovat MIMO síť a služby operátora jako jsou telefonní hovory, sms a mms, ... tedy čistě s využitím internetu. Samozřejmě to předpokládá, že uživatel na druhé straně má stejný komunikátor, aby to bylo možné.

Optimálně by to mělo fungovat tak, že když někomu pošleš zprávu ze svého seznamu kontaktů a ten nemá možnost přijmout ji přes internet (například má jen aplikaci pro posílání běžných sms) pak váš komunikátor dotyčnému pošle právě sms. Pokud ale zjistí že je dotyčný online i skrze chytřejší internetový komunikátor jaký používáte vy, pošle mu automaticky stejnou zprávu přes internet a tedy prakticky zdarma (kilobajty se neučtují zvlášt, jsou vždy v balíčku a přes wifi vás to nebude stát ani to). Online přenos navíc umožní přenášet fotografie ve vyšším rozlišení než kdyby šly cestou drahých MMSek

Naprosto stejně jako WhatsApp fungují i další komunikátory jako SIGNAL, VIBER, SKYPE, HANGOUTS, i ten proklínaný FACEBOOK MESSENGER :-) z těch všech byl ale doporučil především SIGNAL, protože ten jediný je opensource, nestojí za ním zájmy jedné firmy a má snahu porpojovat svou síť s jinými sítěmi, což například ostatní messengery v zájmu uzamčení trhu jen pro sebe nikdy dělat nebudou.


Avatar uživatele
Zlatý

Synchronizuješ si s WhatsApp svoje kontakty v telefonu a upravíš. :-))
https://www.wikihow.cz/…


Avatar uživatele
Bronzový

Jen doplním, je potřeba mít aktivní - zapnutá mobilní data. Bez nich to nefunguje :-)
Je to jednoduchá aplikace pro volání, posílání zpráv a foto nebo videa.
Pokud máš dražší tarif, vyjde to levněji. Fotky určitě levnější než MMS.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Arne1

Byli by dobré říct, zda má WhatsApp taková omezení jako Messenger. Ten fotky degraduje k nečitelnosti a větší soubory odmitne

 

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 976
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 476
Zlatý Hlada 466
Zlatý www 412
Zlatý ge0rge 384
Zlatý led 320
Zlatý beer 297
Zlatý Drap 294
Zlatý Michal Kole 292

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.