Super guy

Co je to vlastně týl nepřítele?

Nejlepší odpověď
quentos

Jde o přenesený význam. Týl je původním významem zadní část hlavy, přeneseně pak prostor za frontou (SSČ). Jde tedy o tu část fronty, z níž nepřítel útok obvykle nečeká – ideální k napadení „zezadu“.

Další odpovědi
Emefej

Kterému slovu nerozumíš? Týl – zázemí, nepřítel – protivník.

PepasAvalonu

Mysli se tím spíš jeho (krytý) střed nebo zadní část. Jeho centrum, středobod, základna, opěrný bod, kde je síla.
Často pro napadení pechotou zezadu (ale ne nezbytně). Podobně může být ale napaden artilérií nebo letectvem. A taktéž to neplatí jen pro pozemní vojsko nepřítele, ale i loďstvo.
Může to být sice centrum síly, ale zároveň to může být největší (nechráněná) slabina. Jeho napadením se vojsko může sesypat, rozprchnout, ztratit organizaci, seskupení a podobně. Dost často tam může být velitelství (nebo v jeho blízkosti).

Mc Merkurion

… co použít hlavu ???
… kde asi může bejt týl nepřítele ??? většinou přímo před útočníkem …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

Týl – šíje, vaz
Pro zajímavost:
„Noční můrou snad každého řadového vojáka ve válce je zůstat daleko za bojovou linií v nepřátelském území. Přesto existují jednotky, pro něž jsou operace v týlu nepřítele náplní jejich práce.“
https://www.a­bicko.cz/clanek/ca­sopis-abc/3142/v-tylu-nepritele.html