Complex

Co je to vědomí Krišny?

Nejlepší odpověď
annas

Žít s vědomím Krišny boha Krišny) znamená poznat a uvědomit si svou příslušnost k určité skupně, tedy „Krišně“, doplňuji, která aplikuje Krišnovy myšlenky..

Źít tak, jak se má podle daných zásad a myšlenek. Dodržovat některá stará indická védská pravidla atd.

V minulosti se uvádělo např. vědomí příslušnosti k dělnické třídě = třídní vědomí.

„Mezinárodní společnost pro vědomí Krišny, která je známá jako Hnutí Hare Krišna, byla založena Šrí Šrímad A.4. Bhaktivédántou Svámím Prabhupádou.“

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=%22Mezin%C3%A1rod­n%C3%AD+spole%C4%8Dnos­t+pro+v%C4%9Bdom%C3%AD+K­ri%C5%A1ny%2C+kter%C3%A1­+je+zn%C3%A1m%C3%A1+ja­ko+Hnut%C3%AD+%22Ha­re+Kri%C5%A1na%2C+by­la+zalo%C5%BE­ena+%C5%A0r%C­3%AD+%C5%A0r%C3%AD­mad+A.4.+Bhak­tiv%C3%A9d%C3%A1ntou­+Sv%C3%A1m%C3%AD­m+Prabhup%C3%A1dou­.%22

  1. Hare Krišna je hnutí, ale ti, kteří jsou mu oddaní, tvoří společenství, skupinu, komunitu atd. která žije např. na ekofarmě Hare Krišna, jak je v odkazu led.
  2. Takže Hare Krishna (Hare Krsna) má víc významů, je to i mantra.
  3. S vědomím Krišny, tedy uvědomění, uvědomování si Krišnových myšlenek, tedy toho, co má Krišna uložené ve své vědomí a šíří se dál. .

Vědomí – synonyma
"vědomí

  1. ztráta vědomí = bezvědomí; mdloby; mrákoty
  2. vědění, uvědomění si, dát komu co na vědomí = oznámit
  3. uvědomění (příslušnosti) "

https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-ceskych-synonym/v%C4%9Bd­om%C3%AD

Někdo žije s vědomím Krišny, jiný pro vědomí Krišny atd. Obrat neobvyklý, ale užívá se.

Další odpovědi
led

Odpoveď na vašu otázku dostanete v tunajšom archíve otázok:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mezinarodni-spolecnost-pro-vedomi-krisny-hnuti-hare-krisna-spolecenstvi-hnuti-sekta-cirkev

zjentek

Jde o vědomí zpívat, tančit a radovat se. Toto vědomí není příliš populární, zvláště jej pak dnes zavrhují různý byznysmeni a vlastně taky každej žebrák s ičem na svý vlastní jméno.

ivzez

„Vědomí Krišny“ je nesmysl, nikdo nemá vědomí Krišny,
jen Krišna sám.

Poznámka:
Annas, netušila jsem, že Krišna (s velkým „K“) je skupina…

zjentek

Jo a ještě je dobrý vědět, že VĚDOMÍ je někdy supr! Třeba když máme mysl, inteligenci, ale nemáme vědomí, tak to za určitejch okolností může bejt celkem na prd… prostě to nemusí být to pravé ořechové, ale v tu chvíli to nevíme, že je to těžký, Ale platí jak u koho, samozřejmě… někdo si vystačí i s málem..