SanJay .

co je to vakuum ?

Nejlepší odpověď
iceT

hm,co je to internet,víš?
Doplňuji:
nás ve škole učili,že vakuum je vzduchoprázdno

Další odpovědi
fcoop

Vakuum jako takové neexistuje.To se jen nadechl Chuck Norris a přehnal to s množstvím vzduchu.

mais 2

Vakuum je prázdný prostor s velmi nízkým tlakem bez vzduchu – třeba vesmír

arygnoc

vzduchoprázdno – priestor bez látkovej formy hmoty.

toľko aspoň v bežnom ponímaní.

z fyzikálneho hľadiska je to troška zložitejšie, pretože ani priestor bez akejkoľvek hmoty nie je úplne prázdny.

v bežnej praxi (napr v priemyselnej výrobe) sa ale za vákuum považuje i prostredie, v ktorom je tlak plynu nižší ako atmosférický tlak (cca od 760 torr [100 kPa] nižšie) – tzv. priemyselné vákuum.

;-Q

vaša otázka nie je veľmi presná, preto nie je na ňu možné odpovedať vyčerpávajúco.

lexx

obsah makovnice některých členů vlády

marci1

Vakuum je prostor, ve kterém je tlak plynu výrazně nižší než v atmosféře Země.

http://www.vyznam-slova.com/vakuum

anonym

Vakuová pumpa?

anonym

Po Lexx,nejen členů vlády…

mosoj

Vakuum je prostor bez absolutního tlaku. Ani ve vesmíru není absolutní vakuum, tedy aby byl absolutní tlak roven 0 !!!

klob1

Vakuum bylo nebo ještě je v obyčejných žárovkách.
V Úsporných je údajně nekontrolovaná rtuť. Tak ať mi soudruzi v EU řeknou, co pro tu přírodu skutečně je lepší a hlavně pro lidi?!!! Děkuji za Sydrom Běsnících koček.