smutnydrak

přežije člověk pobyt ve vákuu bez skafandru za předpokladu,že bude mít kyslík ???

Doplňuji:
prostě si představ utěsněný lodní kontejner,v něm potápěče v neoprénu napojeného na kyslík a pak se odsaje vzduch kolem něj…jestli ho to neurve ja hadr… 😁

Nejlepší odpověď
standa

Pokud bude člověk v této hypotetické situaci bez skafandru, tak nemůže přežít i kdyby měl přívod kyslíku jako např. potápeč…, ve vakuu se okolní tlak blíží nule (podle stupně dosaženého vakua) a nulový okolní tlak, jak je známo, člověku moc nesvědčí a po pár desítkách sekund umírá !

Další odpovědi
mosoj

Vzhledem k tomu , že uvnitř člověka bude normální tlak, roztrhá ho to jako žábu, nebo přímo exploduje. Záleží jak rychle proběhne to okolní snížení tlaku na nulu. Tomu rychlému snížení se říká explozivní dekomprese.

Michal Kole

Vakuum je vzduchoprázdno
Myslíte jako, když zadrží dech a vzduch se vysaje?

Já myslím, že tam taky budou nějaké problémy s „tlakem“ vzduchu, který tam nebude.

Mili @

Já bych to zkusila třeba s rajčetem, samozřejmě bez toho kyslíku, jestli by ho vakuum roztrhalo, tak by možná i člověk zůstal na kaši.....

BandiOl

Tlak a teplota blízká absolutní nule = pro život nevhodné.

Komodita

až ten kyslik vyprcha..

Hudler

A co třeba UV záření a radiace? Nepřežil by.