Co je to vakuum?

Nejlepší odpověď
Drap

Když z uzavřené nádoby vyčerpáš vzduch, ta vevnitř bude vakuum

Další odpovědi
anonym

vzduchoprázno
STAČÍ JUKNOUT NA GOOGLE HANKO
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Va­kuum

Kelt

Vakuum je vzduchoprázdno, vývěvou vyčerpáme vzduch a vznikne vákuum, podtlak.

Bios

V ideálním případě absolutně prázdný prostor. (bez jakékoliv sebemenší částice)
V reálném případě toto samozřejmě neplatí a vakuu se pouze lepšími či horšími vývěvami přibližujeme.
Fyzika však zná více typů vakua, ačkoliv se zdá, že prázdný prostor nemůže mít více forem. Háček je v tom, že ani vakuum není „vůbec nic“ a obsahuje tzv. „částice vakua“.