Avatar uživatele
anonym

co je to šmakoun

co je to šmakoun,kde ho seženu

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4498 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
ReHu

Je do potravina řadící se do zdravé výživy. Sice je vyrobená z vaj.bílků, ale nemá tu chuť. Šmakouna lze upravit velmi různě, obalit v trojbalu a smažit, na kousky do zelen.salátů apod. Viděla jsem ho v Tescu, ale budou ho mít i jinde. Více méně je bez chuti.

http://www.smakoun.cz/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Co je šmakoun?
Definice šmakouna je velice krátká, jedná se o plátek bílkovinné hmoty, která je vyrobena z čistých vaječných bílků, tedy z albuminu. Z bílků se speciální technologií stanou slisované plátky. Vzhledem se podobají vařenému drůbežímu masu. Mnohým již jistě svítá, že se zřejmě jedná o více či méně povedenou náhražku masa. Musím říci, že,dle mého názoru, je povedená velice. Zejména uzený šmakoun chutná v pokrmu velice dobře. Dalším, co lze šmakounovi přičíst k dobru, je, že proces jeho výroby byl vyvinut v České republice.

Druhy šmakouna
Jak jsme již "nakousli", kromě šmakouna dochuceného solí lze zakoupit i uzeného šmakouna, který pokrm příjemně provoní slaninovým aroma. Další specialitou je ochucený plátek, který rovnou můžete položit na rozpálený gril. Někdy se šmakoun přidává i do různých masových směsí, aby se snížila jejich kalorická hodnota.

Potěšující je, že šmakouna lze zakoupit i v běžné maloobchodní síti a nemusíme se tedy trmácet jedině do prodejen zdravé výživy

Zdroj: http://www.vareni.cz/trendy/sm akoun/?idp%5B4946%5D=on&bt=5

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek