Nevíteto?

Co je to Pygmalion/Golem efekt?

Nejlepší odpověď
iceT

Pygmalion efekt je jistý druh „sebenaplňující se předpovědi“. Prostě jev, že se stává to, co očekáváme, že se stane. Očekávání totiž natolik ovlivňuje zúčastněné, že se zachovají (byť nevědomě a nechtěně) tak, že očekávanou reakci vlastně způsobí. (Pygmalion efekt se používá především pro pozitivní očekávání, pro očekávání negativní (a neúspěchy) se někdy používá Golem efekt

Zdroj: http://aywy.blog­.cz/1303/pygma­lion-a-golem-efekt

Další odpovědi
Banán88

Golem: otazka ocekavani a hodnoceni, kuprikladu ve vztahu zamestnavatele a zamestnance ktere muze mit negativni ucinky na chovani zamestnance.. no a Pygmalion je v zasade opak