Co je to google?

Nejlepší odpověď
led

citujem 2 odkazy:
Google, provozovaný společností Google, je v současnosti nejpoužívanější internetový vyhledávač.
cs.wikipedia.or­g/wiki/Google_(vyh­ledávač)

Je slovní hříčka odvozená ze slova „googol“. S tím přišel Milton Sirotta, synovec amerického matematika Edwarda Kasnera. Mělo označit číslovku s jednou jedničkou a rovnou stovkou nul- v názvu vyhledávače má vyjádřit nesmírné množství informací, které je možné najít na internetu.
www.mamterada­.estranky.cz/clan­ky/zajimavosti/od­kud-se-vzaly-nazvy-firem