Zacheus

Co je to cigaretka na dva ťahy, o které zpívá Richard Müller?

Je to cigareta, kterou člověk vytáhne dvěma extrémně silnými (a fyzicky nemožnými) tahy, nebo cigareta, která se zapálí, nechá hořet a jen dvakrát, s velkými přestávkami, se z ní potáhne?

Nejlepší odpověď
annas

Měl jste uvést část písně, protože jen cigaretka na dva ťahy" nestačí. Je třeba tato slova chápat v kontextu.

Nejsem kuřák, ale nějak mně nesedla krátká cigareta, silná jako život, proto jsem si našla slova.

“Cigaretka na dva ťahy
krátka silná ako život
v dyme s tebou stojím nahý
platonický celkom život"
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=cigaretka+na+dva

“V roce 1996 zřejmě už Müller koketoval natvrdo s těžší závislostí než jen kouřením cigaret, i když on o sobě říká, že nikdy nebyl a není závislákem, ale přesto vydal desku s příznačným názvem „LSD“ a tam mimo jiné hit „Cigaretka na dva ťahy“

Podle článku o jeho životě a dalších informací na netu
http://virtua­lly.cz/archiv­.php?art=11192

Vidím to nějak tak.

Kouř cigarety s trávou, to u něho vzbuzovalo euforii, i když zkracovalo život, který považoval za zvladatelný, silný.
.
Je zřejmé, že ti , kdo kouří či kouřili trávu si často ze silné, kvalitní trávy balili cigarety jen na konci papírku. Asi tak na dva pořádné tahy.

Zřejmě proto, že z takto silné drogy by po vykouření celé byli úplně mimo, takže ten kouř cigarety jen obnažil nitro, ukázal na duši bez smyslné žádostivosti a jen částečného zatemnění smyslů.

Tak nějak to vidím já, ale může to být jinak, jak řekl jeden básník – slova mé básně je také možné různě chápat … Přece nikdo neumí číst myšlenky, takže jen domněnka …

Další odpovědi
dubraro

Nekuřák těžko pochopí. Kuřák spěchá, ale má nutkání si zakouřit. Tak si zapálí, dá si dva šluky, velký zbytek cigarety uhasí a běží.