Avatar uživatele
Zacheus

Co je to cigaretka na dva ťahy, o které zpívá Richard Müller?

Je to cigareta, kterou člověk vytáhne dvěma extrémně silnými (a fyzicky nemožnými) tahy, nebo cigareta, která se zapálí, nechá hořet a jen dvakrát, s velkými přestávkami, se z ní potáhne?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1556 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Měl jste uvést část písně, protože jen cigaretka na dva ťahy" nestačí. Je třeba tato slova chápat v kontextu.

Nejsem kuřák, ale nějak mně nesedla krátká cigareta, silná jako život, proto jsem si našla slova.

“Cigaretka na dva ťahy
krátka silná ako život
v dyme s tebou stojím nahý
platonický celkom život"
https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=cigaretka+na+dva

“V roce 1996 zřejmě už Müller koketoval natvrdo s těžší závislostí než jen kouřením cigaret, i když on o sobě říká, že nikdy nebyl a není závislákem, ale přesto vydal desku s příznačným názvem „LSD“ a tam mimo jiné hit „Cigaretka na dva ťahy“

Podle článku o jeho životě a dalších informací na netu
http://virtua­lly.cz/archiv­.php?art=11192

Vidím to nějak tak.

Kouř cigarety s trávou, to u něho vzbuzovalo euforii, i když zkracovalo život, který považoval za zvladatelný, silný.
.
Je zřejmé, že ti , kdo kouří či kouřili trávu si často ze silné, kvalitní trávy balili cigarety jen na konci papírku. Asi tak na dva pořádné tahy.

Zřejmě proto, že z takto silné drogy by po vykouření celé byli úplně mimo, takže ten kouř cigarety jen obnažil nitro, ukázal na duši bez smyslné žádostivosti a jen částečného zatemnění smyslů.


Tak nějak to vidím já, ale může to být jinak, jak řekl jeden básník – slova mé básně je také možné různě chápat … Přece nikdo neumí číst myšlenky, takže jen domněnka …

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Nekuřák těžko pochopí. Kuřák spěchá, ale má nutkání si zakouřit. Tak si zapálí, dá si dva šluky, velký zbytek cigarety uhasí a běží.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek