annas

Co je příčinou náměsíčnosti?

Nejlepší odpověď
rynek878

Náměsíčnost neboli somnambulismus
je soubor pohybů, které začínají během spánku a vyúsťují do chůze nebo jiných projevů chování.

Jak se projevuje náměsíčnost
Náměsíčnost se projevuje tak, že náměsíčný se chová jako obvykle (sedí, chodí a dělá mnoho běžných činností) až na to, že přitom spí. Po probuzení si však nic nepamatuje. Existují i případy, kdy se náměsíčný obleče, nají nebo dokonce okoupe. Náměsíční lidé se ve většině případů vyhnout překážkám a neutrpí žádné zranění, ale může se stát, že narazí do nábytku nebo spadnou ze schodů.

více link:

Zdroj: http://www.mi­neralfit.cz/pro-zeny-clanek/namesicnost-sumnambulismus-a-jeho-priciny-42/

Další odpovědi
vagra

O příčině,nebo příčinách náměsičnosti odborníci diskutují,ale nikdo pravou příčinu nezná.
Jedno je však jisté,jde o poruchu spánku,která může být vyvolaná například stresem.

Zdroj: Literatura

anonym

http://www.ze­letava.cz/1-100085-namesicnost-soucasti-spanku