zjentek

Co je předmět na obrázku?

Otázka č. 2, pokračování (z důvodu nemožnosti vkládat hned několik obrázků a nemám fotoshop):

Ametystík, dává to smysl. Ale tahle ampule byla součástí pozůstalosti po krtkovi, čili havíři, ostravském. 🤷‍♂️

Na léky bych, díky ochranné textilii, nehádal, takže zbývá spojení s tou šachnou, dolem. Děkuju.

Odpovědi
Ametyst

To vypadá jako sériově vyrobená přesná koncentrace nějaké kyseliny nebo zásady nebo soli, aby v laborce nemuseli neustále dělat navážku. Při denně opakovaných testech se objednala třeba kyselina o stejné koncentraci, v setech v krabicích. Taková zatavená zkumavka se potom nařizla ulomila, a nemuselo se nic odvažovat, pipetovat a ředit.

Kelt

Ta skleněná nádoba je snad zatavená ampule, zkumavka, pipeta a v ní je určité množství nějaké látky. Může to být na chemickou analýzu , vzalo se určité množství něčeho a pak se tam dal obsah té skleněné nádoby a nějak to reagovalo. Ten provázek sloužil na to aby se otřely stěny a člověk se nepotřísnil kyselinou nebo něčím podobným. Taky to může být životabudič. Někdo se dusil a to ho probralo.. No a ta mřížka, nevím, zda se na tom to skleněná nádoba lámala, nebo je to tvoje pozadí.¨To by mohli vědět na VSB. Pokud je ta ampule plná, tak si nech udělat analýzu, co v tom je. Výrobce asi nenajdeš.

elkon

To sklo vypadá jako nějaká pipeta.

Emefej

Ten knot k tomu také patří? Nemůže to být něco ke starému olejovému kahanu?

zjentek

Elkoň, ale je uzavřená/zalitá, k zalomení. Já teď nevím jestli v tom nemám něco třeba velmi nebezpečného, co bych měl hlásit, nebo tak, víš? 🤨

zjentek

Tam, napravo/nahoře, na ampuli, jak je jako by ušpiněná, tak to jsou uvnitř usazené soli, jak ležela a jak se s ní dlouhá léta nehýbalo, protože tam, kde byla nalezena, nikdo min. 20 let nebyl, nekrámoval, s ničím nehýbal.