Avatar uživatele
poa.li

Co je podle vás svědomí? Díky..

Prosím, odkazy posílat nemusíte, zajímá mne osobní náhled… Přeji hezký čas…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Kerberus, hanulka11, hanny 2, Deli před 4560 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

to nosíme v sobě někdy máme špatné někdy dobré -podle toho jak konáme …to je to co nám našeptává udělej to tak, abys byl spokojen nejen ty ale i okolí a pak máš to nejlepší svědomí
…jsou to takové naše vnitřní myšlenky a „pochody“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Udělám někomu nějakou děsně ošklivou,podlou věc,vědomě.Poté usínám dvěma způsoby:lehnu si a usínám jak mimino,nemám žádné svědomí.Druhý způsob,ležím,myslím na tu podlost,převaluji se,tak nějaké svědomí mám.Podle mě je svědomí stav mysli.Ale je možnost se s tímto stavem vypořádat.Tím,že vše uvedu na pravou míru.To,co známe z Mrazíka,že teď půjdu a budu konat dobré skutky,není ono vyrovnání se.Přiznáním se,postavení se k problému,který nás „žere“ čelem.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Svědomí je vědomí mozku,které si s námi pohrává při našem konání a rozhodování.Takhle bych to řekla já.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Svědomí chápu jako vlastní já.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Každý ho má asi trochu jiné. Já mívám se svým svědomím dost časté problémy. Naopak znám i takové, kteří snad ani svědomí nemají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To je Pavle něco, co řídí moje další kroky. Svědomí. Když jsem přecitlivělý na hlasy svědomí, tak to znepříjemňuje život. Každou hodinu, každou minutu. A nejvíc, když jsem sám. Tohoto jsou si vědomi ti, po kterých zůstávají spáleniště, kde roky neroste tráva. Oni zneužívají toho, že jiní se budou trápit. A říkají si; no však mu dejme, víc a víc! My z toho máme radost. Z čeho radost? Když ukazujeme světu jak jsme tvrdí, že jsme se nemýlili. Držíme při sobě. Ale já s nikým takovým, kdo by mě neustále ovládal tím psychologickým; ‚tys udělal chybu‘ nemůžu držet. Kdo je na světě, aby mě přesvědčil o tom, že musím mít špatné svědomí? Je někdo takový? To bylo. A snad už nikdy nebude. Bylo to za krále Nabuchodonozora, to bylo za komoušů. Pojď, a sděl mi, co jsem ve svém životě udělal tak špatného aby ses mě zeptal: A co svědomí, netrápí tě?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Je to něco v nás, co nám brání dělat věci, za které bychom se potom styděli či museli omlouvat.
Podle mne je důležitější čisté svědomí než čistá okna na baráku 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beluška

Třeba někoho přejedeš autem, nebyla to tvoje vina a stejně už to z hlavy nevyženeš, bude se to tam, vynořovat a stokrát se budeš ptát zda tomu nešlo zsbránit. Pokud jsi dobrý člověk, svědomí tě stejně bude prověřovat po hodně dlouhý čas. A myslím, že i ty vrahy musí to svědomí „žrát“, nevyhne se mu nikdo a z hlavy nevymaže.....

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek