Rokio

Co je podle vás horší než říct někomu uhni?

Podle mě ještě horší, když dotyčný na tu osobu, která mu překáží, jenom civí a chytá rapla na místo, aby řekl alespoň to uhni.

Proto si myslím, že slovíčko uhni je ještě relativně slušné. Je to jako kdybychom místo jména použili on či ona. Zájmeno to je totiž ještě horší.

Odpovědi
zjentek

V tomto případě by ještě horší bylo odstranit si tuto překážku sám, svépomocí. 💁‍♂️

Filip84

Třeba: „Uhni, vole!“? 🙄

Co, zase, řešíš? Zase jsi někde zavazel? Arciť, zavazel. Někdo Ti řekl: „Uhni!“? No tak řekl. Tak asi věděl proč, ona zdvořilostní frase je „Dovolíte?“, „S dovolením?“, „Promiňte!“, atp. Jestli už ji na Tebe někdo použil, a Tys tam začal šaškovat, kverulovat, kušnit a otravovat, jak je Tvým „dobrým“ zvykem, namísto abys – prostě a jednoduše – uhnul, no tak Ti řekne, rovnou – bez vytáček: „Uhni!“.

Však tomu rozumíš, ne, co to je, když Ti někdo řekne uhni? Ty jsi milostivý pán, a rukulíbám, a kdesi cosi? Nebo jsi panáček z porculánu? Synek královský? Nebo co máš za problém? Rozuměl jsi? Rozuměl. Bylo to vulgární? Nebylo, bylo to výstižné – non multa, sed multum.

Tak co, zase, řešíš!? 👿