Kelt

Co je důležitější: prachy, nebo city?

Otázka, kterou zde pokládám, mne napadla při spatření tohoto článku
https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/tibetska-vlajka-na-strese-firmy-nas-pripravila-o-deset-procent-zakazek-66078?dop-ab-variant=0&seq-no=3&source=hp
a stejná slova zazněla v italském seriálu Chobotnice – vysílaném v 80. letech z mafiánského prostředí. Chval mocného a budeš se mít dobře, když budeš chválit jeho nepřátele, tak se nediv, že na tebe ten mocný zapomene a nedá ti to, co svým pochlebovačům.

Nejlepší odpověď
annas

Myslím, si, že tato konfrontace není to pravé ořechové.

Peníze jsou potřeba stejně jako city. Záleží v které oblasti – v ekonomické určitě prachy, v soukromí sjou důležité city, jejichž úičinnost se u některých zvyšuje zpravidla penězi.

V doplnění jde o lichocení, jindy o uplácení, dokonce i korupci, takže o získánní výhod nečestným způsobem. Kdo to takl bere? Hlavně že se budu mít dobře já …

Peníze nesmrdí, úolatek je „hmotný“ argument pro korupci. Podobně lichotky mnozí rádi slyší … ale zpravidla všeho do času. Snad. Ale v souvislosti s úpadkem morálky a tím, že na spravedlnost se dlouho čeká, těžko říct …

Peníze jsou přece k nezaplacení …

Další odpovědi
zjentek

Pro planetu city, pro člověka prachy. To je snad ve 21. století každýmu jasný.

A co takhle nechválit nikoho? Mohla by to být perfektní cesta! Cesta, jak pomoci druhým ;)

jáára

Důležitý je cit na prachy.

aliendrone

Někdo vsadí na city, někdo vsadí na prachy…, já nejraději sázím na JISTOTU! A je dobře známo, že kulomet je jistota-ta- ta-ta-ta! ;) :D :D

Kepler

Tak nejlepší je mít cit, jak efektivně přijít k prachům. To je pak můžeš i citlivě utrácet.