Rokio

Co hrozí řidiči automobilu, který na mě málem najel?

Před přechodem pro chodce jsem se zastavil, rozhlédl se a dal jasně najevo, že ho chci přejít. Řidič zleva mi dal přednost. Chystal jsem se zebru rychlou chůzí přejít. Řidič z vedlejší silnice po mém vstupu na přechod se rozjel, vjel na hlavní silnici a zatočil vlevo. Zastavil se půl metru přede mnou.

Mohl jsem utrpět zranění a skončit v nemocnici. Přitom jsem měl dvojitou přednost. Ten řidič byl pěkný darebák.

Z hlediska českého práva co porušil? Který trest byste mu dali vy, pokud byste hodnotili subjektivně?

poznámka: Tahle otázka tady zůstane! Mohlo se mi něco stát. Chci, aby o tom alespoň někdo věděl.

Odpovědi
Mravenec

Já v tom vidím jen „ohrozí chodce přecházejícího pozemní komunikaci, na kterou odbočuje“, čímž se dopustí přestupku dle ustanovení § 125c/1f bod 6, zák. č. 361/2000 Sb.

Drap

Ano, mohla tě postihnout smrt vyděšením

elkon

Žádná dvojitá přednost neexistuje, další tvůj výmysl. Poděkoval bych mu.