Co dělat s hlukem z dálnice?

Poblíž sídliště kde žiji se nachází kousek od domu dálnice, která dělá velký hluk téměř 24 hodin každý den. Ve dne se to přežít dá ale v noci bez zavřených oken prostě neusnete, což může být problém i ted v létě. Nemá někdo z vás radu co s tím udělat nebo jak proti tomu bojovat? Hluk je opravdu nesnesitelný, takže možnost zvyknout si na to se mi zdá nereálná.

Nejlepší odpověď
Lukes888

1)Je možnost podat stížnost na město i se spolumajiteli bytu, a tím dosáhnout vybudování protihlukové stěny,která povede u dálnice, nebo dát na dům protihlukovou izolaci a pořídit si kvalitní plastová okna s trojím sklem.

  1. odstěhovat se.

Další odpovědi
Rokio

  • špunty do uší z lékárny
  • takové „záklapky na uši“ (něco jako sluchátka) – pozn. Nevím, jak se to přesně jmenuje.
  • izolovat dům proti hluku – zateplení a nová okna
  • stížnost na město

Drap

Pořídit si špunty do uší, nebo změnit byt.

hapiky

Žďárat se hřebíkem v uchu tak dlouho dokud nebude klid.

Eduart

Pokud je to při zavřených oknech snesitelné,tak můžeš větrat pomocí rekuperační jednotky a okna nechávat zavřená. Nebude to sice nejlevnější řešení ale získáš tak další výhody rekuperace jako je efektivní větrání a čistý vzduch bez prachu a pylu a zabiješ tím tak dvě mouchy jednou ranou. Problém může být v nutnosti dělat stavební zásah do domu ale to je myslím řešitelné ve většině případů.

Mc Merkurion

… neodpovím, jen malé zamyšlení: je horší hukot z dálnice anebo, kdyby nebyla, aby vám ty auta jezdila pod okny ??? … po vyzkoušení se ti bude zdát hukot z dálnice jako rajská hudba, věř mi …

Kryšpín

Je to boj na dlouhá léta s nejasným výsledkem, zvláště když je to veřejný zájem. Možná, zda tam bydlí také moderní papaláš, neb milionář byla by lepší šance na př. protihluková stěna

Lukes888

Tím jsem chtěl říct, že zde nejsme všichni trotlové.

Lukes888

Arciuber : Poskytl jsem vám seriozní odpoveď!!! Kdyby jsem si z vás utahoval, odpověděl bych jinak.

anonym

Ano taky jsem nemluvil o vás. Ale třeba Drap nebo hapiky. Takové lidi bych nejraději… no to je jedno.

Lukes888

Aha. Chápu.

Kepler

Hapiky: tak, tak, spolehlivá metoda Andera z Košíc: šťárám sa klincom v uchu a zrazu – CICHO!

anonym

No jak vidím tak jsou tady samí rádoby vtipní chytrolíni. Myslel jsem, že na stránce Odpovědi budou skutečné odpovědi alespon seriozní, ale jak vidím tak tu je jen banda trotlů, kteří nemají nic jiného na práci než si z někoho dělat prdel.

Edison

Skutečnou odpověď ti dá hygiena. Zkrátka… nechat to změřit.

anonym

Drape vy jste dneska velmi vtipný, tak dobře jsem se nezasmál už dlouho. Ono se řekne změn byt ale když na to nemáš peníze, tak se těžko něco mění chytrolíne. A špunty do uší? Nejsem jediný komu to vadí a malým dětem to těžko dáte.