bolak

Co dělaj obchoďáky s prošlým zbožím? (když ho neprodaj)

Vyhazujou to do popelnice? Dávaj to prasatům? Prodávaj to se slevou do školní jídelny nebo jak s tím naložej?
Doplňuji:
Ocko, seš tu poměrně nová. Já pamatuju, když ty jsi ještě byla na houbách. Já pamatuju, když lišta byla ještě modrá. Chápu že se snažíš bejt oblíbená a snad právě proto bys měla přestat s poučováním lidí, kteří jsou tu evidentně déle než ty.
Nemusíš mě říkat že tu ta otázka byla před dvěma měsíci, to je pro mě naprosto zbytečná informace. Stejně tak mě radíš abych používal lištu, a přitom ji sama nepoužíváš. Kdybys ji totiž použila, tak asi o 4 měsíce zpátky bys našla otázku, ve které jasně píšu, že na nějakou lištu já seru (pardon).
Příště, místo doporučení kde co máme hledat, bude lepší když sem prostě jenom tiše hodíš link.

Děkuji ti že jsi mě vyslechla, to bylo k těm prvním dvěma řádkům. A teď ti jdu udělit palec za zbytek odpovědi. :)

Nejlepší odpověď
anonym

Bolaku, na toto téma tu padla otázka asi před dvěma měsíci. Zkus si ji vyhledat v šedé liště. Jsou tam uvedeny dost široké poznatky na toto téma.
Zboží, které nebylo ve kvalitě určené pro trh, se dříve dodávalo za cenu symbolickou do nemocnic, jídelen škol a domovů důchodců. Muselo to být ale zboží kvalitní (šlo třeba o záměny ovocných náplní do jogurtů nebo o nedodržení množství jednotlivých podílů těchto výrobků, neodpovídající tučnost mléka, sýrů a podobně). Schvalování probíhalo za účasti zástupce OHS a veterinární správy.
Prošlé výrobky se NESMÍ dodávat ani školám, ani domovům důchodců a podobně.
Nesmí se také dodávat ke skrmování hospodářským zvířatům. Došlo-li kdysi v mlékárně k nehodě a byla u několika výrobků proražena víčka, tak se celá paleta musela znovu odvíčkovat (ručně) a obsah kelímků se vyklepl do nádrže na syrovátku, kterou si na základě smluv odebíraly zemědělské subjekty.
Kdysi (za socializmu) zde platila řada hygienických norem, které nedovolovaly prodávat zkažené,poškozené a prošlé zboží.
Současné praktiky velkoobchodů by tvrdě trestaly. Bohužel, máme demokracii a spousta lidí si ji plete s nezákonností a džunglí v obchodních vztazích.
Správně má být prošlé zboží staženo z prodejny a zlikvidováno v kafilériích. Do kontejnerů a popelnic nepatří, protože se jedná o „nebezpečný odpad“. Nebezpečným odpadem byla i syrovátka jako vedlejší produkt zpracování mléka a podle toho s ní bylo zacházeno.
Jenže, kde není žalobce, tam není ani soudce. Těch pár nespokojených zákazníků, co se ozvou, se většinou nechá „uplatit“ nějakou náhradou za své mlčení.

Další odpovědi
Lucijej

Zboží s „spotřebujete do …“ se vyhazuje, u zboží s prošlou minimální trvanlivostí se snaží ještě prodat se slevou, už na to existují specializované obchůdky, které takovéto zboží prodávají sociálně slabým.

GM

Přebalují a přebalují… Krájené sýry a salámy přebalí, krabičkové saláty typu vlašák vyklepnou do mísy a prodají jako čerstvé vážené atd.

akcul

jak psala GM ale mám zkušenosti i s tím že některé obchody jako například Albert některé věci vyhazují pečivo, prací s poškozeným obalem a podobně.

Michal Kole

malé obchody to vyhodí do obyčejné popelnice a polejou to savem, aby to nejedli bezdomovci.

Kdyby jím to chtěli zadarmo darovat tak by ještě platili prodejny darovací daň + DPH.

ReHu

Hodně se vrací výrobcům, něco se zpracuije (třeba do salátů), dává se další – větší sleva, někdy se některé zboží dává jako bonus k jinému zakoupenému zboží, občas se něco vyhodí, …

anonym

viz odkaz:
Doplňuji:
Doufám, že na mne také nebudeš dělat ramena s mazáctvím, jako na ocko, protože jsi přišel až 2 měsíce po mně.
Jinak ona to myslela dobře a neměls žádný důvod k příkrosti (možná leda kromě nedostatku galantnosti a slušného vychování).
Tvůj frajerský odkaz, že sereš na lištu má asi tak stejnou hodnotu jako bys říkal pokutujícímu policistovi, že sereš na dopravní předpisy.
Nejen, že ti to nepomůže, ale finální pokuta bývá vyšší, protože výchovný princip z důvodu recidivy byl již vyčerpán. Navíc při dnešní aplikaci kumulace 3 přestupků, se automaticky kvalifikuje jako trestný čin.
Další vývoj je, že na silnici ti seberou ŘP, tady si jen koleduješ o BAN.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-maji-obchodnici-likvidovat-prosle-zbozi

anonym

Pokud jsi to ještě nezaregistroval, tak se snažím bodovat objektivně a nestranně. Takže, pokud jsem ti dal palec za slušnou odpověď, tvá reakce s urážkou o doze, shazuje jen tebe. Hulvátsví příliš k populismu nenapomáhá.

bolak

To se nemohlo stát, slušný odpovědi já nevedu. Tenkrát si mi dal během dvou dnů co si pomatuju asi 6 palců a nikdy předtím ani nikdy potom už jsem žádnej nedostal. Co je pravděpodobnější, že jsem během dvou dnů zplodil tolik „kvalitních odpovědí“, nebo že jsi měl prostě jenom dobrou náladičku a tak si na mě párkrát kliknul, hm?
A neurážej se pořád :) nemáš k tomu důvod. Ano, hulvát já sem a učím se s tím žít. Oblíbenej bejt nepotřebuju, to mi k ničemu není.
A to přirovnání lišty k dopravním předpisům, ano je to roztomilé, ale je to úplně mimo (ale to víš sám). Pokud chceš, zkus uvést jiný příklad, který bude sedět.
A že bych si koledoval o ban? To teda nevim.