Rokio

Co člověk musí splnit či jak se zachovat, aby mu někdo jiný řekl nadávku vyjadřující nižší inteligenci?

Když někdo řekne o někom takovou nadávku, tak to říká jen tak z plezíru, z důvodu nízkého vzdělání, z faktu, že se daná osoba zachovala hloupě v ten moment, nebo z jiného důvodu?

A může tak být osloven i vysokoškolák? Pokud ano, tak z jakého důvodu?

Nejlepší odpověď
ivzez

Člověk, kterému někdo nadává, nemusí splnit nic.

Jiné je to u člověka, který někomu nadává.
U toho bych očekávala sníženou inteligenci…

Další odpovědi
Kepler

Nemusíš nic speciálního vykonávat a můžeš být třeba i vysokoškolák, když tě někdo CHCE urazit, nemusí mít ani důvod. Moc se mi líbila odpověď Forresta Gumpa: „Pro hlupáka každý hloupý.“

yuko

Nemusí splnit vůbec nic. Pŕíklad – bramborová brigáda a studenti 15 – 16 let – 1. ročník gymplu. Profesorka češtiny, angličtiny – tedy vysokoškolačka, řve po studentce ´Vy idiote, Vy imbecile.´
Z jakého důvodu? Třeba měla doma problém s manželem, kdo ví. Ruplo jí v bedně. Ta studentka byla nejlepší v matice, odmaturovala se samými výbornými, stejně pak i vysokou školu a dosáhla výborných výsledků v práci. Jistě nezapomněla na tu zakomplexovanou profesorku. Ale každý z nás občas někomu z nějakého důvodu zanadával, že? Třeba já mé sestře : ty krávo 🙂 to nám bylo tak 15. Asi jsem měla důvod.

orwell

Nic zvláštního splňovat nemusí, stačí např. pokládat zde v dostatečném množství zbytečné a stupidní otázky. Počastován tak může být klidně i vysokoškolák, neb jak známo, žádný titul nás před blbostí neochrání.

zjentek

Musí svý okolí umět správně dopálit! S inteligencí to souviset nemusí.

No ale taky je fakt, že mnoho dopalovačů vůbec netuší, že okolí dopalují.
V podstatě se to dá vyčíst i z první věty odpovědi uživatelky ivzez.

Danina65

Čeština je krásný jazyk,z dotazu není jasné,čí nižší inteligence je míněna.Ona by ta nižší inteligence mohla klidně spadnout na toho, kdo nadávku použije.

Mc Merkurion

… pro to, abych tě poslal do pr… nemusíš udělat vůbec nic, stačí, abych se blbě vyspal …