Damiana

Co byste udělali vy?

Objednáte si zboží přes internet (nelze sehnat v kamenném obchodě). V pořádku vám dojde i s dárkem zdarma, jenže nesouhlasí barva. Po reklamaci vám řeknou, že se omlouvají a že zboží zaslal jejich spřátelený obchod, ať jej tedy pošlete zpět. Zboží máte zaplaceno. Budete riskovat, že vám nepošlou nic nebo si jej raději ponecháte? Co varianta- ať pošlou správné a vy jej obratem vrátíte?
Doplňuji:
Ad Aramah: Odstín byl mnou přesně stanoven čislem v objednávce! Došlo k záměně čísla barvy ze 4 na 6 – z jejich strany.

Teď jsem objevila, že ten jejich „kamarádský“ obchod mnou požadovanou barvu vůbec nenabízí. Co mi tedy chtějí vyměnit? Předpokládám, že když zboží pošlu zpět, neuvidím ani peníze, ani novou zásilku…

Nejlepší odpověď
briketka10

stalo se mi to samé objednala jsem si pelíšek zadala rozměry, barvu, přivezli mi ho, já zaplatila 519,–Kč
rozbalila jsem ho a koukám – jiné rozměry a jiná barva – peníze fuč..
napsala jsem jim e-mail 12.1. s tím, že mi poslali úplně něco jiného tak souhlasili a po vzájemné domluvě, že mi pošlou nový..
a teprve včera mi odepsali, že na mně zapomněli, jestli si ještě přeji ten pelíšek, nebo vrátit peníze na můj účet ?? napsala jsem, že si ho ještě přeju..
téměř měsíc po objednání !!

tak čekám, taky bych jim to neposílala, bála bych se jak o peníze i o ten pelíšek co mám doma !!

Další odpovědi
aramah

Já vždy při objednávce, dopisuji do kolonky jakou barvu chci.
Teď se mi to stalo s botama.Napsali mi že ta barva není jestli mají nechat objednávku nebo zrušit. Čekala jsem dalších 14 dnů ale boty přišli, barva souhlasila.

Damiano v tom případě bych si věc nechala.
Varianta: ať pošlou správnou věc a vy na opak odešlete tu nežádoucí,nefun­guje,

iceT

Máte-li obavu,že vám nic nepošlou nebo nevymění,tak si zboží nechte,pokud se vám tedy i ta špatná barva hodí(nevím o jaké zboží jde).Pokud se vám barva nehodí,zkuste se poptat po kamarádkách,třeba si od vás to zboží koupí a poslaný dárek si nechte.

geoorg

záleží na důvěryhodnosti daného obchodu. Podívej se na jeho hodnocení a recenze od ostatních uživatelů na heureka.cz. Nicméně takhle to prostě funguje všude. Navíc proč by si nechávali zboží i peníze? Myslím si, že když už ti ho jednou poslali, nemaj důvod dělat si problémy napodruhé.