Kepler

Co byste řekli na heslo dne: NENÍ HLOUPÝ TEN, KDO NĚCO NEVÍ, ALE TEN, CO SE NEUMÍ ZEPTAT!

Zkuste vymýšlet i jiná hesla padnoucí k tomuto webu. Třeba bude zajímavá polemika…

https://pixaba­y.com/cs/photos/nez­nalost-v%C4%9Bd%C4%9Bt-vzd%C4%9Bl%C3­%A1n%C3%AD-mezera-582607/

Nejlepší odpověď
annas

Nepoužila bych přímo výraz hloupý, protože jsou různé možnosti výkladu. Třeba nepřemýšlí, neuvažuje. Někdy jako by tlačil odpovídajícího do kouta, že neodpoviíá přímo.

Už jsem několikrát zmínila, že špatnými otázkami jsou otázky začínající PROČ, pokud nejde o dětské otázky, které je zvídavé a zvědavé a poznává svět.

Pokud jde o obecnou otázku PROČ, jde zpravida o něco, co vzniklo v minulosti, na co mně poskytnou odpověď urfčité vědomosti ze školy, četby a atd. Nebo se nedá prokázat.

Proč to tak je – proto … ?

Proč všichni dělají to a to, Očeekává se, že odpovíme správně, ale není to možné., protože nejde o osobní problém. atd.

Nebo je rozdíl mezi otázkami Jaký a který – rozdílná odpověď.

Stejně jako mnohé hypotetické otázky KDYBY nemají význam. Např. známá říkanka – "Kdyby prase mělo křídla, křídla jako pták, vyletěl bych na praseti někam do oblak.. Kdyby byl Bavorov … zbytečná spekulace…

Ale důležitější je vždy správná otázka,, byť některé jsou jednoduché, jiné složitější, na něž je vhodné odpovědět bez urážek., případně otázku ignorovat.

Někdo má rád vdolky,. jiný holky. … Proto rozlišuji, na co odpovím …

Další odpovědi
Edison

Má to jeden háček: Ne každý ví, na co se přesně ptá. Proto dotazovaný mnohdy klade doplňující otázky. Záleží tedy na míře neznalosti a chybnosti položené otázky. Proto bych to poupravil spíš tak, že hloupý je ten, kdo se nezeptá, nebo se ptá na věci, které by „normální“ člověk měl znát, či na které je tolik relevantních zdrojů… Hloupý je ten, kdo se ptá jinde, než by se zeptat měl.

DoTazatel

„Je lepší položit otázku a vypadat hloupě pět minut, než se vůbec nezeptat a být hloupý celý život.” —Konfucius (vpodstatě stejný význam citátu jako máš ty).

Sebevědomí jedinci (třeba sportovci, kuluristi) jsou prý často hloupí, zabednění. Já si všiml, že se jen nebojí otevřit pusu a něco říct (svůj názor) nebo se na něco zeptat. Kolikrát se právě takový člověk zeptá i na nějakou věc, která „by lidem měla být zřejmá“ (měli by to znát), ostatní kolem něho se třeba i pousmějí jeho neznalosti, ale přitom sami odpověď na tu otázku neznají… Ti „chytří“ drží hubu jen aby nedali najevo svou hloupost = neznalost, což je pro většinu těch „chytrých“ totéž.

zjentek

Já to vidím jinak- není hloupých otázek! Takže i když se umíme zeptat… však víš co. Ale buď v klidu, NIKDO není dokonalý, tedy kromě ALIENDRONA!. Dokonalost bude vždy přisouzena k příslušnýmu času a prostoru a protože aliendron časem i prostorem bravurně manipuluje, má na to zeptat se a odpovědět na cokoliv. (;

aliendrone

Jeden slogan bych měl, jde o úpravu toho tvého:

„Není hloupý ten, kdo něco neví. Dokonce ani tehdy, když se neumí pořádně zeptat (což už s blbostí hraničí) s JEDINOU vyjímkou – pokud se neptá jako KRYŠPÍN!“ ;) :D :D

Kelt

Je lepší setkat se s hloupou otázkou než ze situací, že nikdo nebude mít zájem se na něco zeptat. Každý si zadá klíčové slovo a dostane řadu informací, z nichž si vybere.

hapiky

Hloupý je ten, co ignoruje svoji neznalost!

MasterGames

Ten kdo se nikdy neptá, zůstane většinou navždy hloupý.

Markusak

Heslo převedu na japonské nebo čínské přísloví (nejsem zrovna jist v zemi): „Býti radši blbcem 5 minut, než-li celý život“ :)

Ametyst

Proč by se měl ptát, když si myslí, že to ví? Jak má přijít na to, že se má zeptat, když už má hotový názor?

Ametyst

Aby se pak do mě někdo obul, že neumím googlit? To je úroveň, považovat googlení za vrchol znalosti a google za pravdivý zdroj…

Bobek 2

Tak samozřejmě googlení není jenom zadání googlovacího dotazu, ale taky schopnost přebrat si to, co na tebe ten Google vyplivne. Ale to platí i kdekoliv jinde: i když nějaké odpovědi najdeš na tomhle webu, nebo třeba v učebnici, ve vědecké práci, v novinách – vždycky to ještě musíš přefiltrovat vlastním rozumem. Kdo ho nemá, má život hrozně těžký – nebo naopak lehký a bezstarostný?

Kepler

marci: skvělé! Moc tě prosím, dej to zítra jako heslo dne, jinak to udělám já! Ještě mě napadá další námět: ODPOVÍDAT NA VŠECHNO, I KDYŽ O TOM VÍM KULOVÉ?

marci1

Klidně si ho tam dej. 🙂
A o tom kulovém to probíhá na odpovědích od některých „brouků Pytlíků“ stále. 🙂

Kepler

alien: takových kryšpínů by se tu dalo najít víc… Představ si, že ani já neumím odpovědět na otázku, jestli je chleba se sýrem Cottage dobrý…

aliendrone

Kepler>>> Představ si, že jsem právě dumal nad STEJNOU otázkou a prozatím jsem se nerozhodl, jestli mám být sprostý NEBO ji ignorovat. Co mi poradíš „ó studnice moudrosti“? (především sexuální) ;) :D :D

Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

Keplere>>> Muehehe …s paní Ignanciovou… ;)

Tak hele- předpoklad, že bych znal kdejakou ženskou jako ty (a ještě s tak podivným jménem) je prostě nonsens! Tudíž NEMOHU zaujmout žádné stanovisko k tvému komentáři jednoduše proto, že mu zcela pochopitelně NEROZUMÍM. :D :D :D

Ale jinak tě chápu, také mne minulý týden přepadla pořádná bublanina a zaboha nevím z čeho (což je průser, rád bych tomu předešel). A věř mi, dokonce ani aliendrone to neprožívá o nic lehčeji! ;) :D :D

Kepler

Mělo to být paní Ignoranciovou, ale už jsem nějak blbě viděl…

Kepler

Edison: …Ne každý ví, na co se přesně ptá… přesně o tom to je. To jsou právě ti, co se neumí zeptat.

Edison

Nemyslím. Když se na něco ptám, mám alespoň obecnou povědomost o problematice. Než se zeptám na věc, o které takovou povědomost nemám, tak studuji, abych na svou otázku pak dostal relevantní odpovědi. Jde o to, že když se někdo zeptá řekněme na detaily řízení pohonů kolejových vozidel bez základní znalosti obecné elektroniky, odpovídá se na to dost špatně, nebo pak dojde k zahlcení mnohdy nesouvisejícími otázkami, boprávě tazatel vůbec nechápe o čom se mluví. V matematice těžko vysvětlovat integrály někomu, kdo nemá pojem o násobení. A probírat pro pochopení integrálů celé učivo matematiky základních a středních škol.. no uznej… to je prostě nesmysl.

zjentek

PROČ je slogan heslem dne? A proč při takový příležitosti neumíš položit otázku?