zvonisek

Co by se stalo, pokud by člověk zničil některou planetu, např. Mars?

Zhroutila by se celá sluneční soustava? Mělo by to vliv na zeměkouli? Zhroutil by se vesmír?
Kdyby člověk úplně zničil Mars, že by přestal existovat, co by se mohlo stát?

Nejlepší odpověď
Schluker

Stejna odpoved jako pro dust8. Ukus si to treba tady:

http://univer­sesandbox.com/

Další odpovědi
Reezo

Na to nelze jednoznačně odpovědět, protože každá odpověď bude teoretická a nedá se s jistotou předpokládat co by se stalo, kdyby najednou na místě Marsu vzniklo gravitační vakuum..

Dost pravděpodobně kdyby došlo ke zničení Marsu, tak by mohla být Země v ohrožení díky fragmentům z rozpadlé planety. Zvýšila by se šance, kdy by Zem mohla být zasažena větším tělesem.

Pokud by prostě Mars zmizel ( třeba odletěl ), tak buď by to rozhodilo naší oběžnou dráhu nebo více planet nebo by se nic nestalo.

Dochy

  1. Jak myslíš, že by člověk mohl zničit Mars
  2. Pokud by nás neovlivnil způsob jakým Mars byl zničen a přímé důsledky, nejspíš by se nás to nijak výrazně nedotklo.Rozhodně by to nemělo nijak zničit Sluneční soustavu, není k tomu důvod. Trajektorie některých těles by se mohla jemně změnit.

Edison

Myslím, že vzhledem ke změně gravitačních poměrů v soustavě by došlo ke zhroucení, resp. rozpadu soustavy.

Vojta24

žádnou planetu lidstvo není schopné zničit, dokonce ani tu nejmenší.

Pokud by ale našel dostatečné množství jaderných hlavic a zavrtal je dostatečně hluboko na mnoha místech planety kde by tyto explodovaly, stalo by se jen to, že by sluneční soustavou poletovalo obrovské množství drobných těles a úlomků které by z většiny časem dopadly na vysavač sluneční soustavy zvaný Jupiter, nebo přímo do Slunce, nic horšího by se zřejmě nestalo. Ja to ale jen hypotéza, nejsme schopni takto zničit jakoukoliv planetu.

Pokud byste ale žničili přímo Jupiter který má ve sluneční soustavě naprost ozásadní úlohu a jehož gravitace je pro oběh ostatních těles velmi podstatná, nejspíš by došlo k velmi výrazným změnám oběžných drah, obrovské změně klimatu na zemi a rozhodně bychom přišli o náš štít proti všelijakému kosmickému smetí které z většiny pohltí právě Jupiter, bez této obří plynné planety by dopadalo na ostatní planety s mnohem vyšší pravděpodobností a četností.