Viktorie II.

Co by nastalo, kdyby se zrušily veškeré sankce uvalené proti Rusku?

Nejlepší odpověď
aevul

Putin by nabyl dojmu, že vyhrál na poli diplomatickém a o to víc energie by vrhnul do dalších agresí. A tentokrát už nejen na Ukrajině. Z dějepisu jistě víš, co se stalo, když se ustoupilo Hitlerovi.

Další odpovědi
led

Stalo by sa, čo je v mnohých štátoch na indexe, to zakázané slovo: „Mier“. Ľudia by zvolali:
„Je mier! Je koniec vojny! Skončila vláda smrti a začneme znova žiť!“

paul1

Hodně Rusům by se žilo lépe.

Ametyst

Přestalo by se politikařit, a začalo by se obchodovat. Obyvatelé EU by byli spokojení, že nezmrznou, neumřou hlady (jako by se snad potraviny vozily z Ukrajiny-pche!) a že sankce proti nim ustaly.

Drap

To se ani hypoteticky stát v podstatě nemůže.

Filip84

Minimálně by se zklidnila mezinárodní situace a daly by se zlepšovat diplomatické vztahy. Od toho samotného, theoretického, aktu nic moc víc čekat nelze, pak by záleželo na vývoji: jednáních, atp.

Zelenskyj a spol. by „prskali“ a otázkou, na kterou neznáme odpověď, je, jestli by to povolili imperialističtí vrazi z Wall street, Protože oni taky musí skládat oučty.

Dochy

Netuším. Ale za sebe nemohu přistoupit na myškenku, že Rusko nic zlého nedělá a že s ním máme hezky v poklidu spolupracovat. Netvrdím, že je Ukrajina bez chyb, ale nevím o tom, že by bombardovali města v sousedství.

plebs

To se nestane budou další sankce a další zbraně na UA západ má dostatek zbraní a UA dodá vojáky.

Disraeli

Mezinárodní strategie vůči Rusku (vedená z vůdčí role USA) je o tom, že chtějí donutit Rusy (občany, popřípadě jiné vlivné Rusy), aby se sami zbavili Putina a spol a to klidně za cenu, že lid bude pomírat hlady a žebrat v ulicích (s jistou nadsázkou). Chtějí tedy Rusko zdevastovat a ekonomika je k tomu ideální – takhle se dnes vedou skutečné války – proto sankce atd. Jenže ono to neuškodí ani tak politice ani to moc neoslabí Putinovo postavení (v samotném Rusku), dokud se to POŘÁDNĚ nedotkne lidí a právě je jako jediné to zasáhne nejvíc, ale ne v takové míře, aby „povstali“. Navíc vzhlem k propagandě a mocenské pozici, kterou Putin má, stejně nebudou dávat vinu právě jemu, ale Západu a podobně.
Samozřejmě není vyloženě vyloučeno, že Putina odstraní, ale hlavně ty sankce uškodí převážně prostému lidu, který za nic nemůže a si situací nic nezmůže.
Jistě, dalo by se argumentovat, že ochromení ruské ekonomiky, ochromí tedy i jejich příjmy na zbrojení a financování války. JENŽE peníze na válku se vždycky najdou… i ten nejchudší stát na světě může vést obří konflikt, přestože sám nemá skoro žádné (a žádné vlastní) finanční prostředky.
Tzv. pacifisté (prostí občané), kteří podporují sankce a spol, by si měli uvědomit, že to je v tomto ohledu pěkně na nic strategie a není v zájmu míru (spíš naopak). Strategie je to dobrá – aby oslabili, popřípadě zcela zničili/ochromili Rusko a sami sebe posílili. Jinak ovšem sankce neslouží k žádné deeskalaci, ale k hrám o mocenské psotavení.

Zmírnilo by se napětí a ulevilo by se spoustě lidem… Byla vůbec chyba zavádět takové sankce vůči Rusku. Ne, ony Putinovi (a jeho politice) opravdu moc neublíží. Jejich zavedení bylo neopodstatněné a jsou bezúčelné, bezzubé (na Putina a ruskou agresi).
Myslí si snad někdo že Turecku/Erdoğanovi a podobným jde o mír? Jim je něco takového u prdýlky, oni vyčichli příležitost, jak oslabit Rusko (jedna ze tří nejmocnějších super/vellmocí světa) a sami se posílit, popřípadě vyloženě převzít vůdčí postavení v dané oblasti. Erdoğan si hraje na „zprostředkova­tele“, podporovatele míru a zastánce deeskalace – ale to je jen naoko, aby zapůsobil na ostatní a měl větší vliv.
Sám Erdoğan má válečné choutky (ve svém vlastním zájmu) a on je ještě v klidu… i plno dalších „zastánců“ míru, kteří odsuzují Rusko a podílejí se na sankcích, jsou mocichtiví a dokonce i válkychtiví. Je docela funny, že Rusko odsuzují i ty státy, které jsou diktaturami nebo jsou samy ve válce.
Samozřejmě si to nejvíc pos*** samotné Rusko, protože na tom co dělá, není nic chvályhodného a ještě dali skvělou příležitost VŠEM, pořádně Rusko oslabit. De facto se tímto zničí sami. Rádoby vymyšelný důvod k válce (jeden z nich), že nechtějí, aby posílilo NATO, mělo víc států, posunulo hranice blíž k Rusko atd., to byly samozřejmě docela neopodstatněné obavy. Ale tím, co dělají, se naopak „paradoxně“ sami oslabují a posilují ostatní, včetně třeba NATO, ale i různých států na vzestupu. Nelez obhajovat Rusko, ale taky se nedá bláhově stavět na stranu, která je proti Rusku – a tím nemyslím jen Ukrajinu nebo USA. Není tu žádné dobro a zlo ani nic černobílého. Všelijaké státy vzdorující Rusku mají své vlastní motivy, zájmy (nikoli nesobecké) i konflitky…

aevul

Nepochopím, jak může být někdo tak neinformovaný, aby si opravdu myslel, že zrušením sankcí si Ukrajinci oddychnou, že je mír.