Avatar uživatele
Deli

Člověk udělá hodně, aby ho milovali, a všechno, aby mu záviděli. (Mark Twain) Co jste proto udělali Vy?

Nebo to pro Vás neplatí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Andělé, Kerberus, dědapetr, anonym před 4614 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Žiju nejlépe jak umím.Koho miluji,ten to pozná na mém chování k němu,jestli budou milovat i oni mě,je jen na nich.To je cit,který nemůžeš nikomu vnutit.Závidět mi není co.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ja nad tim vubec takhle nepremyslim. A asi by ani nebylo normalni , aby me kazdy miloval. Ani ja nemiluji kazdeho.. 🙂 Se zavisti jsem se jeste nesetkala. Ani z neci , ani z me strany. Jen s minizarlivosti na me .. mam to tak nejak cely zivot. A to jsem pritom siiilene oskliva . ( ale z nejakeho pro me neznameho duvodu na me zarli zensky ) !!
🙂Co vam budu povidat , kdyby jste me videla , dala by jste me za pravdu. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dědapetr

Dělám vše tak jak si myslím,že je to správné a nedělám nic,aby mě záviděli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
eLx

Tak asi každej člověk touží po přízni, i když třeba jen jedinýho člověka (pomíjim sociopaty a podobný anomálie, i když třeba i oni mají tu potřebu, nevím). Toť k milování. A závist? Závist nikomu nemůže přinýst nic dobrýho, i když to v managementu třeba doporučujou jako dobrej motiv (rivalita, konkurence, motivace). Ve finále kdo chce budit závist začne taky závidět. A pak už je to jen směšnej souboj plnej frustrace ze stanovování svojí relativní ceny v týhle relativní době. Nic pro mě. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jako u mnohých obdobných se jedná o zjednodušený bonmot aplikovatelný jen na pár konkrétních životních situací. Autor spíše chtěl s jistým nádechem sarkasmu glosovat převažující modely lidského chování. Proto dovětek v otázce, Co jste pro to udělali vy?, je poněkud zavádějící a návodný, protože to nebývá vědomé, ale více dlohodobé tendence a celkový přístup k životu.
Nakonec lapidárně to vyjádřila jami a o něco vznosněji i slibně se klubající eLx.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Jsem svá 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

pomáhal jsem hodně často druhým a dělám to pokud možno i dodnes. Proto aby mě záviděli jsem asi neudělal téměř nic .. a výsledek je tady : Neni mě co závidět

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
casey

Krasne to napsala jami155.
Snazim se chovat tak, jak bych rad, aby se ostatni chovali ke me.
Rad pomuzu, ale pro svuj vlastni dobrej pocit.

Ale ackoliv si myslim, ze me co do majetku neni co zavidet, presto se snazim spise nechlubit, nez vydavat na odiv. Sam lidem nezavidim, ale je fakt, ze ne kazdy ma vse zaslouzeno a ne vse a u kazdeho se meri stejnym metrem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Andělé

Také nad tím takhle nepřemýšlím jako -iv- a ztotožnuju se s Jami155,opravdu krásně to napsala.

  • iv-,žárlí na Vaši krásnou duši a na ten Váš překrásný,přirozený humor,ten dostane snad každého…:-) Takových lidí jako Vy,by se hledalo jako jehla v kupce sena…:-)

A mezi námi -iv-,já stejně nevěřím,že jste ošklivá,já Vás vidím tedy úplně jinak…:-)…Vy si s námi jen tak hrajete,že jo?..:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek