Avatar uživatele
annas

Člověk by neměl připustit, aby se cit pro spravedlnost zvrhl pouze v pomstychtivost. Kdo se strefí do 2., sám padne?

1.Jerome Klapka Jerome 2. Patricei Holečková - vše zkráceno

Zdroj
ad 1 Tajenka křížovky z č. 15/2021 z přílohy Víkend MF Dnes .
ad 2 https://citaty.net/…


Obrázek
https://pixabay.com/…

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? vagra, Drap, zjentek, dust8, aliendrone, Mr. Marek před 31 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Cit pro spravedlnost není totéž jako chopit se akce a bojovat za spravedlnost. Proto ta údajná pomstychtivost je až mnohem pozdější, a hlavně ojedinělý jev.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mr. Marek

Toto krásně sedí dnes na progresivní levici, která se maratónem po rovnosti a spravedlnosti mstí zejména lidem úspěšným, kteří vytváří nějaké (nebo uchovávají tradiční) hodnoty. Jako šelmy číhají na svou kořist, protože sami nic kladného do společnosti nedávají, jen zášť a spory mezi lidmi. Chtějí diktovat pravidla jak se chovat a žít, ale sami nejsou schopni kolikrát reflektovat svoje chyby a nedostatky.

Cit pro spravedlnost tkví v přirozené kontinuitě, během které jsou lidé bystří a sledují, zda se někde neutahují opasky, či není způsobeno bezpráví. Paradoxně ti, kteří nejvíce volají po bezmezné spravedlnosti a rovnosti, ji sami mohou odsunout do pozadí. Však na to doplatily totalitní režimy, krásná slova o spravedlnosti jsme slýchávali od komunistů. a jak to dopadlo...Pamatujme na to. Radikalismus byl vždy cesta do háje a hledání problému, kde není, je také varovný signál. A to nezmiňuji ekonomický prospěch těch, kteří ty lidi jen využívají (mají tak pocit, že jsou to revolucionáři pokroku).

Upravil/a: Mr. Marek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

1) Krásná myšlenka, kdo by nesouhlasil? Bohužel sedím nyní v křesle, kafíčko, kopyta vyhozená na stole - pohodička, to se to souhlasí. Ale až vstanu a vyrazím ven, tak tam je REALITA a hraje se podle JINÝCH pravidel. Tím neříkám, že by se člověk neměl snažit, jen konstatuji zjevný fakt.
2) No, pokud se strefí pořádně jako PRVNÍ, tak obvykle ne. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava