charice

Čištění psích zubů

Mám 3 měsíční štěně jorkšíra. Od jakého věku mu smím dát na žvýkací tyčinky (např. Pedigree dentastix) na odstranění/ předcházení zubního plaku?

Nejlepší odpověď
anonym

Předpokládám, že používání tyčinek proti plaku je celkem zbytečné u mléčného chrupu, který štěněti za pár týdnů vypadá tak jak tak, plak-neplak.
S podáváním takových tyčinek začni při výměně chrupu z mléčného na trvalý, což bude brzy. Jak začnou štěněti zuby vypadávat, klidně mu tyčinky začni podávat, žvýkáním se usnadní výměna a nové zuby budou rovnou preventivně ošetřovány.
Jorkové poměrně často trpí na zubní kámen, takže se může stát, že jen preventivní podávání tyčinek nebude mít potřebný efekt. Chrup je prostě třeba průběžně kontrolovat a případně čistit a event. nechat vyšetřit veterinářem.
Až půjdeš se štěnětem na očkování nebo z jiného důvodu navštívíš veterináře, poraď se s ním o správné péči o chrup.

Další odpovědi
Drap

Ve třech měsících můžeš.

briketka10

http://www.pe­digree.cz/pro­dukt/denta-stix-pochoutky-large-7ks/
na těchto tyčkách je napsaná váha
5kg a to štěnátko jistě nemá, proto
bych vybrala jiné tyčky nejsou pro něj
vhodné máme taky Yorkršíra je mu
10let a váží 4kg ..