Lucy7

Zubní kámen u psů – čištění ultrazvukem

Chtěla bych nechat vyčistit mé 10-ti leté fence zubní kámen a hodně se toho bojím, nikdy jsem jí to nenechala dělat. Jaké jsou prosím Vás rizika?

Nejlepší odpověď
anonym

Desetiletá fenka je už poměrně ve vysokém věku. Samozřejmě záleží na plemeni. Riziko spočívá v narkoze. Pokud ti zákrok připadá nevyhnutelný, objednej se u veta, který má k dispozici inhalační narkozu, která je pro psa šetrnější. Zubní kámen není stav, který by obvykle ohrožoval psa na životě, projednej veškerá pro a proti s rozumným vetem, který objektivně posoudí možná rizika.

Další odpovědi
venkovan

Podle zdravotního stavu to může posoudit jen doktor.
Riziko je, že nevydrží narkózu. Větší riziko ale je, že pes postupně bude dostávat záněty krčků zubů, dásní a dojde k celkové otravě organismu od „shnilých“ zubů.