zjentek

Znáte někdo „nestandardní“, ne příliš obvyklý způsob, jak vyčistit zuby psovi?

Tak se mé Fantasyi zkazily zuby. Jako šestiletá jorkšír na to má nejspíše právo. Možná se nezkazily, nicméně je na nich zubní kámen. K vetovi nejdeme, ten to bez narkózy nedokáže a s narkózou existuje možnost, že se z ní pes neprobudí. To rezolutně odmítám.
Mechanicky to dost dobře taky nejde, i když jsem k tomu zakoupil nástroj, kámen odolává. Srpek na zuby je ostrý, nemám „cvik“, musel bych Fanyně celou hubu dořezat a to se jí nelíbí.
A tak se pokouším najít neobvyklou či speciální metodu, jak zuby „opravit“.
Neznáte nějaký účinný způsob, nebo fintu, jak na to vyzrát?

Odpovědi
Drap

Bohužel, jinak než mechanicky kámen neodstraníš. Faktem je, že narkoza je určitým rizikem, ale myslím že minimálním.Buď bych svěřil očištění kamene odborníkovi, nebo bych to nechal být

mosoj

To je nedostatek pána nikoliv psa.
Kdyby pravidelně dostával granule, nic takového by se mu nestalo.

hadi.ce

Nesouhlasím s Mosojem, i při krmení granulemi se kámen udělá. Nejlépe zajít k veterináři, ani jeden náš pes neměl žádný problém s narkózou, i když už jsou starší.

zjentek

Ad mosoj- doposud jsem tě považoval za hodnotného radílka, tak prosímtě přestaň se chovat jako učitel.