Smack

Čím zabíjejí čas lidé v důchodu?

Nejlepší odpověď
Arne1

Zabíjení času ? To snad čtení chytrých otázek na odpovědi.cz !
Jinak plánuju výlety, luštím geokeše, navrhuju pojistné smlouvy.

Další odpovědi
GM

Já ho nezabíjím, ale užívám si, občas se mi ho nedostává.

paul1

Já už jsem v důchodu 20 let. Vůbec se mi nezdá, že bych nějak zabíjel čas. To jsem nedělal ani předtím. Máme velkou zahradu, králíky, psa, stále je co dělat, dost práce je okolo domu, teď např. se sněhem. Také trošku řezbařím a učím se na ukulele. Spíše jako správný důchodce nestíhám (asi proto, že jsem přece jen pomalejší).

Gus_Fring

Často luští křížovky anebo se koukají na seriály typu Ulice nebo Ordinace.

Ametyst

Protože mnoha důchodcům všechno trvá 3× déle než mladým a zdravým, z tohoto pohledu mnoho času nepřebývá. Ale vykládejte to mladým: ti znají jenom svou zkušenost.

da ny

Důchodci čas nezabíjejí, užívají si ho. A den má jen 24 hodin.
Občas je třeba si odpočinout a načerpat síly, energii, pro další činnosti.
Síly ubývají a něco trvá déle, než v padesáti letech.
Mladodůchodci stále dřou v práci (na mladé není spolehnutí,
říkají zaměstnavatelé). :)
Pomáhají mladým fyzicky, někteří finančně, hlídají vnoučata i nemocná.
Někteří si „užívají“ zasloužený odpočinek, zbytek života.
Cestují (nyní omezeno), věnují se koníčkům, zálibám, zahrádkaření aj.
Někteří musí koukat, aby „viděli“, aby měli na poplatky, na doplatky (léky),
na výměnu skel do brýlí. Hlídají „slevy“, aby si mohli něco dopřát lepšího
k snědku. Dostanou úkol/seznam od dětí a vnoučat, co mají sehnat, obstarat, koupit. Prostě neví kam dřív skočit :)

elkon

Různé koníčky, práce na zahradě, údržba domu, výlety autem (často na Šumavu, naložíme kola a jedem), nebo do Itálie (když to jde). Určitě nemám přiblblé nápady, co tu nenávistně prezentuje „trouba“, co si říká biblickým jménem.

orwell

To je mně otázka. No přece přepočítáváním peněz! Víš co to dá práce? Taky než si vzpomeneš, kam jsi to všude nastrkal a poschovával… To je hrůza, všude samý prachy. V kredenci, v troubě, v pračce, v krabicích od bot na půdě za komínem,… a to si představ, že jim chtěj zase přidat! Já se z toho snad picnu. Jen počkej až zestárneš, to budeš koukat 🙂

JežíšKristus

Nadávají na mládež, kterou nebyli schopni správně vychovat. Poučují ostatní, jak se za totality žilo lépe. Jsou nedůvěřiví vůči ostatním lidem, a nakupují nerezové hrnce za tisíce.

zjentek

Poslední dobou kovidem!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Zjentku, ty opravdu potřebuješ faráře a vyzpovídat se.:-)

zjentek

Jo…
https://youtu­.be/_wHGdr93ax­c?list=OLAK5u­y_kBxZH-LgI7cqDTgvdVDbe-7DYfybK3jyY&t=12
…Ale nechtěl jsem tě nade mnou rozplakat… hlavu vzhůru … … (;

Ametyst

OK, good luck in everything.