Avatar uživatele
paul1

Čím pročistit WC?

Trubky u umyvadla, či dřezu se dají dobře vyčistit hydroxidem sodným (louhem). U WC toto praktizovat nemohu, protože
při ředění vodou vzniká reakční teplo a WC by mohl rychlou změnou teploty prasknout. Instalatérské pero nejde použít,
máme za WC 2× koleno a pero se tam zastavuje. Zkoušeli jsme i ocet, ale moc to nepomáhá. Může někdo doporučit vhodný
prostředek, který by se dal nasypat – nalít do WC a fungoval za studena? Děkuji, Pavel

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 2495 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dr.luha

Odpoveď byla označena jako užitečná

Z hydroxidu stačí v plastovém kýblu namíchat 5 až 10% roztok, ten pak nalít do odpadu a nechat působit. Podobným způsobem se může použít kyselina chlorovodíková. Hydroxid rozpouští organické nečistoty, kyselina anorganické. Dohromady ovšem tyto dvě věci použít nelze, vznikla by obyčejná kuchyňská sůl.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?paul1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Měj jsem podobný problém. Z rychlou změnou teploty si hlavu lámat nemusíš, ohřátí až tak nevadí, spíše prudké ochlazení. Použil jsem hydroxid v opravdu masivním měřítku a nic se nestalo. Kyselina taky nepomůže, používám HCl jen na čištění vápenatých a železitých úsad v míse, ocet je málo účinný. Nakonec se ukázalo, že po předchozím nájemci byl v sifonu šprajcnutý závěsný držák na WC vonítka + prázdná tuba od pasty. Vše napravil až instalatér po demontáži mísy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Paule, vyzkoušeno, ale nevím jak použitelné u Vás.
Dva šroubky odšroubovat mísu, zjistit příčinu, ve dvou kolenách, vše pak vyčistit (opravu to prospěje) vrátit zpět. Někdy práce na 20 minut, jindy na hodinku a půl…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Petrovskalui

Ucpaný záchod se může zdát jako banalita, ale pokud máte doma jen jeden záchod, tak je to docela problém. Nám se to stalo v sobotu, takže jsem nemohla nikoho sehnat. Při brouzdání po internetu jsem narazila na https://bjser­vis.cz/cisteni-odpadu/ , kde mají i havarijní službu, která funguje 24/7. Zavolala jsem na dispečink 603 835 426 a domluvila se na opravě. Mají dojezd do hodiny a pán tady opravdu za 50 minut byl a problém vyřešil. Byla jsem jim opravdu vděčná, nevím jak bych to řešila

před 1134 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek