hope

JAKE WC BEZ KANALIZACE

DOBRY DEN.PROSIM VAS JAKE WC MOHU POUŽÍVAT BEZ KANALIZACE. KDE HO KOUPÍM A KOLIK MĚ BUDE
STAT. DĚKUJI ZA ODPOVED. PETRA

Nejlepší odpověď
ReHu

Já si myslím, že záleží na tom, kde ho potřebujete či chcete mít (jestli v místnosti nebo venku) a také jestli trvale nebo jen na krátkou dobu. Známí používali mobilní WC přechodně doma, ale náplně vyjdou celkem draho a i přesto je odér cítit. Pokud ho budete používat např. na chatě či chalupě celé léto, myslím, že tzv.kadibudka je vhodnější. Je to ekologické a ničemu to nevadí. Rozklad lze možná urychlit zasypáním trochou hlíny.

Další odpovědi
kenyrts

tady máte možné tipy,ceník tam najdete taky:

Zdroj: http://www.pro­vapo.eu/mobil­ni-toalety-bez-kabiny

Marjito

suche wc tak zvana KADIBUDKA

Rhapsody

Také je zde možnost pořídit si plastovou/betonovou jímku nebo i čističku vody ze které lze vypouštět odpady následně i do potoka. Čistička se vám však vyplatí pouze v případě že ji budete používat neustále. Ceny jímek se pohybují od 18,000.- – 60,000.-Kč + práce na vykopání. Co se týká KADIBUDKY počítejte s tím, že aby bylo možno ji používat legálně je třeba ji také odizolovat proti pronikání do spodních vod (minimálně nějakou betonovou slupkou). Jinak by se mohlo stát, že někomu proniknou vaše splašky do studny a potom bude pouze na vás abyste zaplatily sanaci studny a odtranění ekologické zátěže což vás může stát od 100,000.- do 1,000,000.- + pokuta od správního orgánu