KatkaM

Protékající voda na WC

Jak opravit protékající splachovač? Po naplnění nádržky plovák neklesne do náležité polohy, tudíž voda neustále protéká. Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
mosoj

Vyměnit plovákový ventil. Již delší dobu se používají docela složité plovákové uzavírací armatury, kdy po naplnění vody se na gumovou membránu přivede vlastní tlak vody z vodovodního řádu, který zajišťuje dokonalý přítlak gumové membrány těsnění .
Jinak při naplňování nádržky plovák stoupá nikoliv klesá.

Další odpovědi
jmhad

Pokud máš trochu technické myšlení a nějaké nářadí,tak zkus postup – zavřít kohout,odpojit u splachovače přívod,odšroubovat venkovní velkou matku,vyjmout celý ten krám ven,odšroubovat vnitřní velkou matku u přívodu,vyjmout těsnění-takový plný kroužek s gumou- a kuželku a pamatovat si,jak to tam bylo a tyhle dvě věci pořádně umýt – očistit.Pak to dát obráceným postupem zpět.To mnohdy stačí.Pokud si na tohle netroufnete,tak koupit ten vnitřek nový a udělat jen první tři kroky tam a zpět.Pokud si netroufneš ani tohle,pak zavolat náhradního manžela nebo rovnou opraváře.Ale ta výměna staré za nové není vůbec složitá.

anonym

Rozebrat plovák vyčistit od špíny a je to někdy je nutné vyměnit gumové vadné části.

anonym

já do toho udělátka nahoře šťouchnu dva,tři krát a zastaví se to