sandy45

Čím odstranit větší vrstvu starého silikonu?

Zatéká mne kolem vaničky ve sprchači a potrebuji odstranit starý silikon

Nejlepší odpověď
gecco

Silikon je velice odolný vůči rozpouštědlům, takže na na jeho odstranění jednak působí pomalu (v malé vrstvě) a jednak jsou drahá…

Ostrým tenkým nožem (dobré jsou tzv. odlamovací nože) jej opatrně vyřízni, zbytky rukou odrol a nebo také nožem oškrábej…
Pak, před novým vytmelením, tmelené plochy (vaničku, stěny) odmasti.
😉

Další odpovědi
Emefej

Zkusil bych odstraňovač silikonu – http://www.sou­dal.cz/produk­t/odstranovac-silikonu.

klumprt

S tím odstraňovačem, co radí Efemej, jsem řešil stejný problém. Nefunguje to sice zázračným způsobem (jakože WOW!), ale docela to šlo. Vaničku jsem obtáhl novým silikonem a drží dodnes.

dr.luha

Benzin je nepřítelem silikonu, ale musí se nechat působit např. na hadříku a přikrýt igelitem proti vysychání.