Milka 1

Jaké máte skušenosti se samolepícím těsněním do dřevěných oken a nebo raději nechat zafrézovat silikon těsnění

Nejlepší odpověď
arygnoc

samolepící těsnění.
Je veliký výběr, je (relativně) levné, lehká „montáž“, lze ho po čase zrušit/vyměnit.
Na zafrézování silikónu si POKAŽDÉ musíte zavolat řemeselníka/firmu.

Další odpovědi
Děda Louda

Obojí je na léta, leč nic nevydrží věčně.
Při pečlivé práci jsou oba způsoby srovnatelně účinné. Samolepicí aplikaci lze provést svépomocí, snazší jsou i případné opravy v případě chyby nebo nezdaru. Zafrézování silikonového těsnění provádí vždy odborná firma poskytující také záruku (doporučuji pečlivě prostudovat). Z toho vyplývají nesrovnatelně vyšší náklady na silikon, zatímco samolepku zvládne i trošku myslící kutil ve volném čase.
Obojí je třeba časem vyměňovat, což zase něco stojí.

janek66

Používám samolepicí silikonové těsnění a jsem spokojen.Dostatečně drží i na často otevíraných křídlech oken a při natírání není problém těsnění odstranit a nalepit nové.Jen je potřeba před koupí změřit mezeru mezi křídlem a rámem a podle ní koupit správnou sílu těsnění.Silikonové těsnění se nedá úplně zmačknout jako dřívější molitanové a při nalepení silnějšího těsnění než je potřeba by se okna špatně zavírala.

sanskrybastr

Také bych asi spíše volil to samolepící těsnění oken a dveří. Mám doma na všech oknech a vchodových dvěřích a jsem spokojen. Kupoval jsem ho tady: https://www.tes­nenitexim.cz/TES­NENI-OKEN-A-DVERI-c1_0_1.htm Instalace je navíc poměrně jednoduchá, což bych určitě také viděl jako plus.