Avatar uživatele
Milka 1

Jaké máte skušenosti se samolepícím těsněním do dřevěných oken a nebo raději nechat zafrézovat silikon těsnění

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4771 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

samolepící těsnění.
Je veliký výběr, je (relativně) levné, lehká „montáž“, lze ho po čase zrušit/vyměnit.
Na zafrézování silikónu si POKAŽDÉ musíte zavolat řemeselníka/firmu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

Obojí je na léta, leč nic nevydrží věčně.
Při pečlivé práci jsou oba způsoby srovnatelně účinné. Samolepicí aplikaci lze provést svépomocí, snazší jsou i případné opravy v případě chyby nebo nezdaru. Zafrézování silikonového těsnění provádí vždy odborná firma poskytující také záruku (doporučuji pečlivě prostudovat). Z toho vyplývají nesrovnatelně vyšší náklady na silikon, zatímco samolepku zvládne i trošku myslící kutil ve volném čase.
Obojí je třeba časem vyměňovat, což zase něco stojí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
janek66

Používám samolepicí silikonové těsnění a jsem spokojen.Dostatečně drží i na často otevíraných křídlech oken a při natírání není problém těsnění odstranit a nalepit nové.Jen je potřeba před koupí změřit mezeru mezi křídlem a rámem a podle ní koupit správnou sílu těsnění.Silikonové těsnění se nedá úplně zmačknout jako dřívější molitanové a při nalepení silnějšího těsnění než je potřeba by se okna špatně zavírala.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
sanskrybastr

Také bych asi spíše volil to samolepící těsnění oken a dveří. Mám doma na všech oknech a vchodových dvěřích a jsem spokojen. Kupoval jsem ho tady: https://www.tes­nenitexim.cz/TES­NENI-OKEN-A-DVERI-c1_0_1.htm Instalace je navíc poměrně jednoduchá, což bych určitě také viděl jako plus.

před 1912 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek