Jose1f

Jak správně používat záchodovou mísu?

Řeším problém, který je možná k smíchu odborníkovi, ale pro mne představuje zásadní problém při denním používání WC. Nechal jsem si vyměnit starou záchodovou mísu s nádržkou u stropu za novou, s nádržkou u podlahy. Zatímco stará mísa sloužila bezvadně, nová mísa se chová podle mého názoru „zákeřně.“ Její vodní zátka je umístěna tak, že téměř pokaždé, když exkrement padne dolů, vyskočí nahoru kapka vody přímo na můj zadeček. Pokaždé si v takovém případě říkám: „Který blbec tohle zkonstruoval?“ a mám na mysli konstruktéra těchto záchodových mís. Zároveň mě ale také napadá jiná myšlenka. Co když je to drahý moderní typ mísy, ale já, naivní konzument, si na ni neumím správně sednout? Těchto mís přece muselo být vyrobeno na tisíce. Jistě nejsem její jediný vlastník. Možná že i vy takovou mísu máte doma. Obracím se proto na odborníky, ale i na podobně postižené laiky s otázkou: „Jak tento problém řešíte? Existuje nějaký fígl, jak vykonat svoji potřebu a nepostříkat si zadek?“ Mám ještě jednu dodatečnou otázku: „Svěřili byste řemeslníkovi, který vám takovou mísu namontoval, rekonstrukci bytového jádra?“
Doplňuji:
Položit tam ubrousek nebo kus toaletního papíru, to mne napadlo hned. Ale papír se ihned „vsákl,“ drží se asi 1/2 cm pod vodou a stříká to dál.

Nejlepší odpověď
Drap

Nemám takové zařízení, ale několikrát jsem se s tím setkal. Opravdu je to velice zákeřné.
Slyšel jsem, že pomůže před použitím na hladinu položit ubrousek, tak jak je v balíčku. Bohužel, odzkoušené nemám, takže odpověď jen z doslechu, ale za zkoušku to stojí.

Další odpovědi
mosoj

Určitě nejste jediný vlastník. Podobnou mísu mám od roku 1983. Mám takový dojem že to je dumání nad nesmrtelností chrousta.

lukas.zmizik

řešení je jednoduché, vhoď tam nejprve kousek toaletního papíru a ucítíš tu zázračnou změnu na vlastní duši

geoorg

Pokud vím, tak díky tomuto problému vznikl první meme komix s „fuuuu“
http://i0.kym-cdn.com/photos/i­mages/original/000/125/­846/6-things-you-hate-1219911977776­.jpg?1306120444

odpověď byla následující:
http://ragethre­ad.com/fs/img/2009/4/7-solution-shit-splashing-1219922719561.jpg

samicek333

Řemeslník, který mísu namontoval nemůže za to, jak ji někdo vyrobil, takže bych mu, pokud ji nainstaloval i s touto chybičkou, tu rekonstrukci svěřila

www

Taková „moderní“ mísa je na*ovno. Nesvěřil.

aramah

Chápu ja ji vyměnila ale mám také problém.
Když přijedou vnuci,nedělám nic jiného, jen lítám se štětkou :))

dedeg

buďte rád za takový záchod,určitě lepší než turecký,to byste měl pos***ý paty.

led

V každom zle, hľadajte aj dobré.
Veď ste ušetrili za bidet, ani priestor vám nezaberá a máte hygienické čistenie…

Jediné praktické riešenie: vymeňte kreslo aj s nádržkou.

čárlí

Svěřovat řemeslníkovi, který vám tuto mísu namontoval, podstatně rozsáhlejší práci jakou je právě zmiňovaná rekostrukce bytového jádra, je sebevražda. Teď máte mokrý zadek, ale pak to budete zlitý od hlavy až k patě.

FOX.IK

Osobne teda pokazdy at jdu na jakykoliv zachod tak si pod sebe dam dostatecny mnozstvi toaletaku aby se mi tohle nestalo, protoze to je humus

PS: toho papiru tam musis dat vic, to da snad rozum,chlape:) A nemusis vymyslet nejaky ubrousky…fakt staci jen toaletak, nebo ho nenechat spadnout az na hladinu,ale nechat ho „Viset“ nad ni:P

venkovan

Některé typa záchodů mají takto vymyšlenou vodní zátku. Skoro bych řekl, že je lepší mísu vyhodit a koupit jinou.

Jose1f

Během 100 dnů užívání této zákeřné mísy jsem vymyslel a vyzkoušel způsob, jak zmíněný nedostatek odstranit. Je třeba nastříhat listy z jemnějšího papíru (např. z reklam) kousky o velikosti malého sešitu (A5) a mít je na hromádce po ruce. Před použitím záchodu vezměte jeden list, lehce ho zmačkejte a přikryjte s nim vodní zátku. Na to potom položte další nezmačkaný list. A je to.
Pokládat toaletní papír se neosvědčilo, protože ten se nasákne vodou a ponoří se asi 0.5 cm pod hladinu. Dát jenom jeden list, zmačkaný nebo nezmačkaný, je sice lepší než nic, ale často to selže.

Zubejda

Ono někdy pomůže výměna záchodového prkénka-dá se koupit takové vyšší,má zespodu podstavečky a tím pádem sedíte výš nad hladinou a pak to „nedostříkne“.

mojitek

Taky jsem při rekonstrukci své wc místnosti vyměnil mísu s vrchní nádrží za spodní nádrž,ale nestříká nic-otvor je víc dopředu.Tak mě napadá s tou vodou do zadnice: je to 2 v jednom,čili wc mísa s bidetem dohromady 😉 .No jinak s touhle s tímhle nechtěným bidetem jsem se už setkal,a štvalo mě to taky.Zbývá opravdu jenom ta výměna(cena 1.300,– za mísu +/- a zřejmě vyvrtat dva otvory na upevnění.