Avatar uživatele
Matahari

Plíseň na protiplísňovém silikonu!

Dobrý den, dokáže mi, prosím, někdo říci, jak zabránit tvorbě plísně u silikonu? I když jsme nově, při výměně silikonu u vany, použili silikon, který zabraňuje tvorbě plísní, pořád se plíseň objevuje. Děkuji..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ServiceManTV před 3724 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Pokud ´renovuješ´ místa, kde se dříve vyskytla plíseň, je nutné nejdříve plíseň zlikvidovat – např. Savem (i opakovanou aplikací) a teprve pak vanu (apod.) zatěsnit – třeba silikonem.
A – samozřejmě, jak píší kolegové – udržovat vlhkost v ´rozumných mezích´.
___
Protiplísňový silikon má oproti běznému sanitárnímu mizivý význam – nedbej na velké marketingové nápisy a přečti si složení (podobně např. Savo proti plísním není o nic účinnější, než Savo original – jde jen o ´zblbnutí´ kupujících)…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ServiceManTV

Měl jsem stejný problém. Používal, jednou za 3 měsíce, Savo proti plísním – plíseň zmizela, ale po nějaké době se opět objevila (snad ve větším rozsahu). Po 2 letech jsem musel silikon úplně vyměnit – opět za protiplísňový :). Zhruba před rokem jsem to udělal tak, že po vyříznutí starého silikonu do spáry jsem nastříkal Savo proti plísním, nechal vyschnout (můžeš si pomoci fénem) a nanesl nový silikon – protiplísňový. Zatím bez plísně.
V dokazu je to popsáno podrobněji…

Zdroj: http://service­mantv.com/jak-vymenit-silikon-u-vany -pomoci-toho-co-dum-dal/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Krakis

Vlhkost ? Hygiena ! Větrat a Savo…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Po použití vlhkost setřít a jednou týdně použít SAVO.
Doplňuji:
Vždy se snažit aby vlhká místa co nejdříve uschla.

Krásný příklad reklamních názvů výrobků. Jestli zamezuje plísni tak nejdéle tak týden po aplikaci !!

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
tyna.ryglova

Nám se v koupelně také občas udělá plíseň. I když se tam snažím hodně větrat, tak je v koupelně teplo a vlhko, a to je pro plíseň jako dělané. Když se plíseň udělá, tak ji umyju protiplísňovým přípravkem, který jsem si objednala z https://www.ob­nova.cz/ a plíseň hned zmizí.

před 1332 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Matahari

Děkuji.

před 3723 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek