Matahari

Plíseň na protiplísňovém silikonu!

Dobrý den, dokáže mi, prosím, někdo říci, jak zabránit tvorbě plísně u silikonu? I když jsme nově, při výměně silikonu u vany, použili silikon, který zabraňuje tvorbě plísní, pořád se plíseň objevuje. Děkuji..

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud ´renovuješ´ místa, kde se dříve vyskytla plíseň, je nutné nejdříve plíseň zlikvidovat – např. Savem (i opakovanou aplikací) a teprve pak vanu (apod.) zatěsnit – třeba silikonem.
A – samozřejmě, jak píší kolegové – udržovat vlhkost v ´rozumných mezích´.
___
Protiplísňový silikon má oproti běznému sanitárnímu mizivý význam – nedbej na velké marketingové nápisy a přečti si složení (podobně např. Savo proti plísním není o nic účinnější, než Savo original – jde jen o ´zblbnutí´ kupujících)…
😉

Další odpovědi
ServiceManTV

Měl jsem stejný problém. Používal, jednou za 3 měsíce, Savo proti plísním – plíseň zmizela, ale po nějaké době se opět objevila (snad ve větším rozsahu). Po 2 letech jsem musel silikon úplně vyměnit – opět za protiplísňový :). Zhruba před rokem jsem to udělal tak, že po vyříznutí starého silikonu do spáry jsem nastříkal Savo proti plísním, nechal vyschnout (můžeš si pomoci fénem) a nanesl nový silikon – protiplísňový. Zatím bez plísně.
V dokazu je to popsáno podrobněji…

Zdroj: http://service­mantv.com/jak-vymenit-silikon-u-vany -pomoci-toho-co-dum-dal/

Krakis

Vlhkost ? Hygiena ! Větrat a Savo…

mosoj

Po použití vlhkost setřít a jednou týdně použít SAVO.
Doplňuji:
Vždy se snažit aby vlhká místa co nejdříve uschla.

Krásný příklad reklamních názvů výrobků. Jestli zamezuje plísni tak nejdéle tak týden po aplikaci !!

tyna.ryglova

Nám se v koupelně také občas udělá plíseň. I když se tam snažím hodně větrat, tak je v koupelně teplo a vlhko, a to je pro plíseň jako dělané. Když se plíseň udělá, tak ji umyju protiplísňovým přípravkem, který jsem si objednala z https://www.ob­nova.cz/ a plíseň hned zmizí.

Matahari

Děkuji.