postcd

Jaký je rozdíl mezi savem original a savem proti plísním?

je v tom nějaký rozdíl a nebo je rozdíl pouze v tom, že ten proti plís. má rozprašovač?
Doplňuji:
chlornan sodný je tam tedy ta účinná látka proti plísním, našli jsme doma v prášku „Chlornan vápenatý“, můžeme ten prášek nějak použít jako tekuté savo, např. i proti plísním?

Nejlepší odpověď
gecco

Koukni se na nálepku…
😉
Ano – rozdíl je jen v balení…
Pokud si koupíš ´fixírku´, ušetříš (ono to balení výrobce/prodejce taky něco stojí)…
Doplňuji:
Ad „chlornan vápenatý“ – mno… Evidentně ti chemie moc neříká…
___
Tak na práškový chlornan !!BACHA!! – pokud jej smísíš s vodou (či kyselinou) může dojít k rychlému vývinu chloru – což je smrtelně nebezpečný jed… A pokud použiješ ´vhodně´ znečištěnou nádobu, může dojít i k požáru!!!
___
Pokud to riskneš a chceš si vyrobit vodný roztok, pak rozhodně sypej prášek do vody (nikoli naopak!!), pomalu a na dobře větraném prostranství – a chraň se ochrannými pomůckami (rukavice, štít…)!!!
___
Osobně bych – být tebou, ale nelenil a šel si koupit Savo…!
😉

Další odpovědi
Mapel

Úplně žádný. Základem je chlornan sodný a jeho koncentrace se ustálí na 5% přibližně. Proti plísni mohou dávat koventraci např 7%, ale více ne a ta rychle klesá na 5% a méně. Takže za jiné balení se zhruba zaplatí o 110,– Kč více neč koupi savo originál a nalejt to do rozprašovače po nějakém jiném přípravku.
Doplňuji:
Chlornan vápenatý je vázání chlóru na pevnou složku a koncentrace dosahuje okolo 50–70%. Může být práškový, nebo lisovaný do tablet. Jinými slovy jsou to tablety do bazénů, kde se pomalu uvolňuje chlór a udržuje příslušnou koncentraci. Je to tudíž také dezinfekce. Tuším se to dříve používalo na dezisfekci maštalí, ale to si nejsem jistej.

Emefej

Chlornan vápenatý se obvykle využívá v práškové formě jako bělící prášek. Do vody bych ho raději nesypal. Kup si Savo.