kastrololej

Chystá se Coca-Cola podobně jako za 2.světové války dodávat svůj nápoj jako vzpruhu pro vojáky do válčného konfliktu?

Bavili se o tom dva mladí kluci v tramvaji – prý proto přestali dělat 2L PET láhve, protože by to pro vojáka s plnou polní byla moc velká zátěž a ještě prý ty pevně přichycená víčka na těch PET lahvích mají zabránit tomu, aby jim to víčko „uletělo“ když by třeba voják seděl v zákopu, chtěl by se napít a zrovna by to kousek od něho bouchlo, tak potom nemusí hledat víčko – může byt na tom něco pravdy?

Odpovědi
Funna

netuším, zda je to kvůli vojákům, ale podle reklamy, kterou jsi zde „vyvěsil“ jsou víčka připevněná proto, aby se neválela všude po zemi, ale vyhodila se i s PETkou…ale vzhledem k tomu, že spousta lidí jsou čuňana a vyhazují celé flašky mimo popelnice, tak tenhle „vynález“ planetu nezachrání…
PS: a od kdy se přestaly dělat 2 l lahve?…v obchodě jsou běžně 2l, 2,25l a 2,5 l stále…

Emefej

Hloupost. Voják v zákopu, vedle něhož to bouchne, bude mít úplně jiné starosti, než hledat víčko od PETky.

marci1

😄
Jen aby to nedopadlo jako v 5/1945, kdy bylo v západních Čechách mnoho mladých Američanů, kteří měnili lahve Coca‑Cola za místní plzeňské pivo.
😄
https://cz.coca-colahellenic.com/cz/o-nas/historie

elkon

Píšeš kraviny, dvoulitrové lahve se neprodávají hlavně u nás, v zahraničí jsou běžně a víčka budou napevno na všech PET lahvích, je to výmysl EU, aby se zamezilo jejich povalování kde se dá.

Drap

Neni jasné, který válečný konflikt máš na mysli. Američané jsou i v současnosti ve více válečných konfliktů. Víčka jsou připevněna z důvodů vratných lahví a že je to z důvodů potřeb vojáků je nesmysl.