Rokio

Chutná vám brokolice, či ji nemáte rádi, nebo ji dokonce nesnášíte?

Brokolice je bohatá na vitamín C, vitamín E, vitamín B1, kyselinu listovou a vitamin B2, z minerálních látek obsahuje především draslík, vápník, fosfor a síru.

Tento druh kapusty je tedy bohatým zdrojem vitamínů, minerálních látek a jiných tělu prospěšných látek.

Jaký je váš vztah k tomuto druhu zeleniny?

Nejlepší odpověď
Lamalam

mám neutrální vztah k brokolici

Sním to pouze z přesvědčení, ale vůbec si nepochutnám. Květák je mnohem chutnější.

Další odpovědi
annas

brokolice mi chutná

Brokolici mám moc ráda, chutná mně víc než květák – stále cítím jeho pach.

Kupuji ji víc v době sezony. Výborná je zapečená s kuřecím masem.

Mc Merkurion

brokolice mi chutná

… když se přepasíruje přes králíka, nemám námitek …

Kepler

brokolice mi chutná

Protože jsem kuchař – experimentátor (když už nemůžu dělat chemii) tak zrovna mám v lednici kastrol se špekolicí (špenát + brokolice) na způsob špenátu. Juž dříve jsem víckrát připravil špepustu (špenát + kapusta). Obojí výtečné! Obojí můj vynález.

Drap

brokolice mi chutná

Chutná, ale jen syrová.

ivzez

brokolice mi chutná

Brokolice mi chutná vařená, dušená, zapečená se sýrem, …

Stingo

brokolice mi chutná

Nejlépe do salátů s další zeleninou.

jepik

brokolice mi chutná

Například přidávám do šunkofleků, do zeleninových polévek, dělám pomazánku(poma­zánkové máslo, trocha ,uvařenou brokolici na hrubo rozmixovat,přidat česnek a trochu chilli nemá chybu).

dubraro

brokolice mi chutná

Jím ji jako jinou zeleninu.

talka

brokolice mi chutná

Pejevek

brokolice mi chutná

Moje máma jí kupovala odjakživa. Ještě před několika lety mi byla celkem ukradená, ale v poslední době jsem si jí celkem oblíbila.

Klaproth

mám neutrální vztah k brokolici

Já jím všechno.

anonym

nesnáším brokolici

NeedHelp:(

nesnáším brokolici

jirka F

mám neutrální vztah k brokolici

Brokolici si rád dám ale nemusí to být furt.

lota

brokolice mi chutná

Mám ji moc ráda, mám na ni ráda i to, že se dá jíst na mnoho způsobů. Třeba jen vařená s máslem, ale i zapečená, do těstovin, k bramborům, do pomazánek atd. atd.

gobls

brokolice mi chutná

Samozřejmě záleží na způsobu přípravy, ale většinou mi chutná víc než květák. Někde jsem je měl i obalované a smažené a taky mi chutnaly víc. A syrové oloupané silnější části stonků mají podobnou chuť jako kedlubna, ale jsou mnohem jemnější.

Kepler

Mc Mekurion: na jaký způsob ty králičí bobky připravuješ? 🙂

Mc Merkurion

… musíš to stihnout, než se z ní ty bobky stanou …