Filip84

Chodíte ve svém městě také pravidelně kontrolovat automaty a vozíky, zda v nich naleznete peníz?

Na mou otázku, zda když uvidí prázdnou flašku lahve, kterou lze prodat, vezme si jí, Rokio I. Kauflandský odpověděl, že nejen to, že rovněž vybírá mince z automatů a vozíků, a rovněž tak neopomene röntgenovat očima zem, jestli na ní nenajde nějakou minci. A já jsem mu na to napsal, že to není meritem dotazu, že má být trpělivý, že tato záležitost bude meritem samostatného dotazu. A protože sliby se mají plnit nejen o Vánocích, Wunderbar: tady je!

Pár modelových příkladů, kterak lze kontrolovat automaty a vozíky, zda-li v nich kontrolovatel nenalezne peníz:

  • volný weekend, fakani se těší, že půjdou ven:

Kam půjdeme, mami/tati, na kolotoče? Nebo na prolézačky?
Kdepak. Půjdeme do města zkontrolovat automaty a vozíky a budeme hledat peníz. Pepíček je větší, tak zkontroluje vozíky, Maruška by tam nedosáhla, tak zkontroluje dvířka od automatů.“

  • puboš si našel novou studentku (meziústavní družba), vlahý letní večer, sedí takto spolu na lavičce u řeky a vzájemně si na sobě prakticky zkouší, co se naučili v hodinách anatomie. Tu se študent, jsa uvědomělý, rozpomene, že ještě nezkontrolovali automaty vozíky, zda v nich nenaleznou peníz! Vyndá svou pravou ruku spolužačce zpod trička, levou ruku z kalhot a praví: „Pojď, půjdeme zkontrolovat automaty a vozíky, jestli nenajdeme peníz!“ Zvednou se, nasadí si batůžky na záda a jdou: nejprve je po cestě Kaufland, tak zkontrolují všecky vozíky i automat na Kaffee. Pak je po cestě nemocnice, tak zkontrolují automaty na regulační poplatky, jak na interním příjmu, tak na chirurgické pohotovosti.
  • bába: „Dědku vstávej, půjdeš kontrolovat vozíky a automaty!

dědek: „Coo???
bába: „Dělej, nebo jsi dneska bez oběda! A jestli nedoneseš dost penízů, žádný pívo!

Máte to také tak? Jdete na nákupy, nebo se jenom tak projít do města, nebo vyvenčit psa, a při tom – automaticky – zkontrolujete tu vozíky v Kauflandu, tu automat na Kaffee v Lidlu, jestli nenajdete peníz? Také röntgenujete pohledem chodník, podlahu v obchodě atp., jestli na ní neleží peníz?

Já to tak nemám. Samozřejmě, když si dám v automatu Kaffee, nebo platím nějaký ten regulační poplatek v automatu, nebo něco podobného, tak člověk tak mimochodem zkontroluje ten mincovník, už třeba i jen proto, že čeká, než ten automat ten produkt vyrobí / vydá. Ale tím Schluß.

U nás to dělá jenom „baron“ charitosh; vysvětlím:

V Zašové byl útulna pro charitoshe, při nějakém tom blázinci, co tam byl. Jenže, život není krásný, zavřeli blázinec, nebo ho nějak omezili a zrušili útulnu pro charitoshe. Svého času jim postavili útulnu v Rožnově ve starobinci. Ona ta útulna neměla se starobincem Lauter nic společného, dokonce i vchod měla samostatný, prostě jenom byla tam. Jenže, život není krásný, starobinec je permanentně přeplněný, a tak se charitoshi museli opět stěhovat. Tentokrát jim opatřilo město nějaký barák, ten se zrekonstruoval na dotace z UE a Švýcarského spříseženectví, no a teďka charitoshi bydlí tam.

Oni ti charitoshi mají opečovatelku a opateru, skrze svůj hrubě snížený intellekt, takže, jdou-li na nákupy, jdou kolektivně, v útvaru, a s opečovatelkou. Ta má peníze, v takových plastikových obálkách, každou zvlášť pro každého charitoshe. Charitoshi si nakoupí individuálně, leč pod kolektivním dohledem, no a opečovatelka pak za ně ty nákupy u kassy zaplatí, každému individuálně z té jeho plastikové obálky. Také dohlíží, aby si nekoupili něco, čím by mohli poškodit sebe, jiné charitoshe nebo útulnu, ku příkladu, motorovou pilu, vrtačku nebo petardy.

To platí tak kolektivně, universálně, ovšem je jedna výjimka. Je jeden charitosh, honorace, na úrovni, „baron“, který má, asi, IQ o tři stupně vyšší, a tak může chodit po městě sám. Náplní jeho dne je, že má tlumok, hledá flašky lahve a obejde všecky obchody, zkontroluje zejména mincovníky automatů a odstavené vozíky. Občas ho vychodí ostraha, protože způsobí diplomatický incident, například vrátí bábě vozík i s nákupem a berlemi, aby měl peníz. Takže už ho hlídají, tak jako celkově, a v některých obchodech má BANa.

Osobně mi takoví vágusové docela vadí. Jsou otravní, vlezlí, zavazí, a tak vůbec a podobně. Jak to máte vy?

Nejlepší odpověď
df

Ne, nekontroluju ani vozíky, ani automaty.

Za tu jinou odpověď bude deap smutnéj. Co si teď on počne, když mu ani nedáš příležitost být sám svůj. Penízů mám dost na to, abych nemusel vybírat vozíky. Ten čas bych raději využil naháněním zadaných, ale nadržených piček (rozuměj pičky kávy, taky hned nemusíš myslet jen na to jedno (jako já)).

Další odpovědi
Rokio

Ano, když jdu do města, zkontroluju jak vozíky, tak automaty.

Dělám obojí.

Nechápu, proč bych měl v Kauflandu zavazet. Zaprvé, jedná se o hypermarket ve městě, kde bydlím. Zadruhé, daný obchod je nejblíže mého bydliště. Proto bych měl být s ostatními zákazníky roven.

Pokud by obchod byl mimo okolí mého bydliště, nebo dokonce byl v jiném městě, choval bych se podřízeně a cítil bych se jako osoba na nižší společenské úrovni než ostatní zákazníci.

Malvína

Ne, nekontroluju ani vozíky, ani automaty.

Připadala bych si hloupě…. Tak nízko neklesám.

paul1

Ne, nekontroluju ani vozíky, ani automaty.

U nás jsou vozíky volně přístupné, takže mince, ani známky získat nelze (bohužel 😕).

terry

Ne, nekontroluju ani vozíky, ani automaty.

Nerentabilní ztráta času.

jirka F

Ne, nekontroluju ani vozíky, ani automaty.

Dokonce je tam zobrazena škrtnuta ruka s napsaným tržba je vybírána každý týden!

GM

Ne, nekontroluju ani vozíky, ani automaty.

Rocker

Ne, nekontroluju ani vozíky, ani automaty.

Poctivou prací si vydělám dost na to,než abych se zabýval sbíráním drobaků.

jáára

Ne, nekontroluju ani vozíky, ani automaty.

hehehe

Arne1

Ano, když jdu do města, zkontroluju jak vozíky, tak automaty.

Filip84

df: To Ty nemůžeš pochopit, však já taky ne, ani jeden nejsme Leprechaun!

Kdybys Leprechaun byl, tak bys nikdy neuvažoval tak, že „penízů mám dost“. Nikdy! Chápeš to?

Filip84

Paul: Však to jsou všude. Ale občas se stane, že ten vozík někdo vrátí a zapomene zastrčit tu zástrčku. Nebo jí zastrčí, ta mince se tam nějak žvejkne, on ztratí trpělivost, nebo nemá čas, nebo tak něco a podobně, nechá to být a odejde.

Nebo doveze nákup k autu – parkoviště jsou rozličně veliká, a pak ten vozík nechá tam. Ty ho vezmeš, vrátíš, a pak máš peníz!