jirka F

Chodili jste někdy do práce nemocní?

Že byste například ignorovali že jste nemocní a šli i přesto do práce?

Nejlepší odpověď
Emefej

Ano.

Další odpovědi
paul1

Stávalo se mi to občas v mládí, ale byly to jen lehčí nemoci.

annas

v mládí jsem byla celkem zdravá, CHřipka se mně vyhýbala. Rýma nevadila. Praci jsem zameškala jen kvůli pobytu v nemocnici – , operace – kámen v močovodu a problémy s páteří. vždy to ylo v době svátků velikonočních a vánočních. Takže zameškaných pravovních dnů bylo minimum,

Ale dost často jsem přijela do dozaměstnání později, několikrát jsem zažila havárie autobusu i vlaku, v zimě pakl zpoždění kvůli náledí. K lékaři jsem chodila v době volna. Nikdy jsem nezaspala ani v době návštěvy školy. Na vysvědčení ze školy kolonka Počet zameškaných hodin zpravidla 0. hodin,nebo 1 či 2 hodin kvůli zpoždění, nikoliv z vlastní viny.

Rokio

Ano, pokud mám lehčí nemoc. Patří mezi ně například kašel, rýma, či lehčí nespavost. Pokud bych měl ale horší nemoc, tak už bych do práce nešel.

Drap

Občas ano

led

Byť nemocný bez PN a byť nemocný s PN je rozdiel.
1 – V prípade, že máte vypísanú PN, nemáte na pracovisku čo robiť.
2 – Ale v prípade, že ste chorý, ale lekár vám nevypíše PN, záleží na dohode medzi vami a zamestnávateľom, či ostanete doma alebo musíte prísť na pracovisko.

Ale veľakrát, hlavne v súčasnosti, zamestnávateľ považuje PN zamestnanca pomaly za „trestný čin ohrozenia jeho firmy“. V takomto prípade sa mnohí zamestnanci boja prepustenia a následne ostať bez zdroja príjmov na život. Preto radšej ani nejdú k lekárovi, alebo si nenechajú vypísať PN, chodia do práce a hazardujú so svojim zdravím, v prípade nákazlivej choroby ohrozujú aj iných…

aliendrone

Co je to za blbost? Když můžeš chodit, tak NEJSI nemocný. :)

orwell

Samozřejmě, takových nás byla většina. Pokud člověk neměl fyzicky extrémně namáhavou práci, pak nějaká rýmička či chřipečka s teplůtkou kolem 37°C ho nemohla zastavit. On taky leckterý lékař ani neschopenku nevystavil, pokud teplota nebyla. A stávalo se, že jsem byl „na šrot“ (ne vinou alkoholu) s tepl. 36,8°C. Pak jsem si raději vzal na pár dní dovolenou. Jednak jsem se uchránil před potupným vyhazovem z ordinace (i když slušným) a pak jsem finančně netratil. Ona ta pracovní neschopnost týden, resp dva byla při tehdejších nízkých platech docela znát na penězích. Co vím, řešila to takto spousta lidí. Když jsme jezdili do zaměstnání narvaným autobusem v chřipkové sezóně, chrchlali téměř všichni. Dnešní epidemiologové by se z toho museli postolicovat. No a přežili jsme.

Čecho_slovák

Jistě, musel. Když jsem šéfovi řekl, že mám vysokou horečku (38,9 – 39,2) tak mi odpověděl, že to je provozní teplota.

elkon

Ne.

JežíšKristus

Nikoliv, to zákon zakazuje.

led

aliendrone „Když můžeš chodit, tak NEJSI nemocný“ a určite ste boli na základnej vojenskej službe. (škoda že to musím rozpisovať, ale mnohí mladí užívatelia (menej ako 40roční) ani nevedia, čo to je ZVS)

aliendrone

led>>> Ó královno vlků (a dalších zablešených potvor), přirozeně že jsem bránil svoji vlast a její socialistický řád proti každému nepříteli. (Speciálně pro Vás – část vojenské přísahy, kterou jako naschvál si pamatuji CELOU, zato Máchův Máj [tak nádherná báseň!!] si pamatuji už jen po „bloudila blankytnými pásky, planoucí tam, co slzy lásky“ – by mi JEBLO, ach, ta moje paměť je prostě jako celý já, na hovadiny – to ji UŽIJE!) :(

Nicméně tohle není „dar ČSLA“, nýbrž z ještě dřívějška. Totiž on už vati dokázal „vyléčit“ kdeco, kdepak dnešní Cvachové, ale bábí (jeho mutti), ta byla v tomto ohledu úplný FANATIK! Sice neměla ani zdaleka tak těžkou ruku jako vati, zato ji mělo MNOHEM VÍC pohotovější. A dělala NEJLEPŠÍ bramboráky na CELÉM SVĚTĚ, teď mi NÁHODOU paměť zafungovala bezchybně – úplně tu chuť cítím na jazyku!! :)

led

aliendrone čertisko! Dobrý nápad osláviť Dušičky (americký Halloween) bramborákmi. Žiadny plyn a elektrika, ale skutočné teplo a pach horiaceho dreva. A tú starú panvicu, s ktorou sa pokúšať ryžovať zlato na Botiči jemne namažete sádlom, najlepšie z čias dávnominulých. Ak vám do toho padne lístoček zo stromu, nevyhadzujte, považujte to za príchuť. K tomu si vytiahnite staré , myslím naozaj staré noviny, alebo polorozpadnutý rodokaps.
Dobrú chuť.