Ivetka303

Kolikrát do roku mám právo na den u lékaře

Když je lékař mimo město práce
Doplňuji:
Jde mi o to,že každý měsíc potřebuji chodit k lékaři, který je vzdálen od mého pracovního místa x kilometrů..

Nejlepší odpověď
tom004

Není žádné kolikrát do roka.Je pouze,"doba nutná k ošetření a návštěvě lékaře"Ta je omluvená.Ale samozřejmě ,nic se nemá zneužívat.
Doplňuji:
Jestli ty návštěvy jsou opravdu nutné,rozhodnutí je na lékaři,nic se nemění.A x km není zrovna přesný údaj.:)

Další odpovědi
fablen

plně souhlasím s Tomem004!

Máte právo na nezbytně nutnou dobu (nutná doba = jaká by byla potřeba k nejbližšímu lékaři). Pokud blíže lékař není a ani jej nemůžete navštívit mimo pracovní dobu, pak máte právo na placené volno na ošetření v pracovní době.
Těžko lze stanovit paušálně počet návštěv – někdo potřebuje lékaře častěji, někdo třeba vůbec.

ivuskach

Toto zákon skutečně nestanovuje. Navštěvovat lékaře byste měl/a, pokud jste nemocný/á či potřebujete předepsat léky… Tento dotaz zní spíš tak, že se chcete práci vyhnout a vedení se to nelíbí 🙂

Ivetka303

Bohužel je vidět, že si nikdo zatím nepřečetl otázku celou – šlo mi o to, zda nebude šéf něco namítat,až mu sdělím , že musím často k lékaři