Avatar uživatele
Ivetka303

Kolikrát do roku mám právo na den u lékaře

Když je lékař mimo město práce
Doplňuji:
Jde mi o to,že každý měsíc potřebuji chodit k lékaři, který je vzdálen od mého pracovního místa x kilometrů..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? chudst, tom004, fablen před 4734 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Není žádné kolikrát do roka.Je pouze,"doba nutná k ošetření a návštěvě lékaře"Ta je omluvená.Ale samozřejmě ,nic se nemá zneužívat.
Doplňuji:
Jestli ty návštěvy jsou opravdu nutné,rozhodnutí je na lékaři,nic se nemění.A x km není zrovna přesný údaj.:)

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fablen

plně souhlasím s Tomem004!

Máte právo na nezbytně nutnou dobu (nutná doba = jaká by byla potřeba k nejbližšímu lékaři). Pokud blíže lékař není a ani jej nemůžete navštívit mimo pracovní dobu, pak máte právo na placené volno na ošetření v pracovní době.
Těžko lze stanovit paušálně počet návštěv – někdo potřebuje lékaře častěji, někdo třeba vůbec.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivuskach

Toto zákon skutečně nestanovuje. Navštěvovat lékaře byste měl/a, pokud jste nemocný/á či potřebujete předepsat léky… Tento dotaz zní spíš tak, že se chcete práci vyhnout a vedení se to nelíbí 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ivetka303

Bohužel je vidět, že si nikdo zatím nepřečetl otázku celou – šlo mi o to, zda nebude šéf něco namítat,až mu sdělím , že musím často k lékaři

před 4734 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek