Julinka2009

Které druhé křestní jméno si přidat, jmenuju-li se Julie?

Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o konzultaci mojí otázky. Přemýšlím o tom, ze bych si přidala druhé křestní jméno. Jmenuji se Julie a chtěla jsem se zeptat jaké by se k tomu podle vas hodilo nejvíce. Některá jména se nehodí třeba vůbec, tak si nechci dat něco, čeho bych pak litovala. Prosim napište mi někdo svůj názor.❤️

Nejlepší odpověď
quentos

Pokud sama nevíš které, jde jen o rozmar, tudíž bych nepřidával žádné.

Další odpovědi
JK2021

Osobně bych vyřadil jména končící shodně na e… např. Julie Marie by moc dobře neznělo. Jako dobré kombinace jmen mě momentálně napadají např.: Julie Anna, Julie Magdaléna, Julie Mariana, Julie Johanna, Julie Veronika.

Emefej

Bývá obvyklé, že druhé jméno se dává po kmotrovi (kmotře).

aliendrone

Teď nwm jaký je dnešní „správný“ přístup k patronymu (je-li to dobré a správné, protože ukrajinské NEBO špatné a zlé, protože ruské), které by to mohlo řešit. Případně matronymum, v případě „změny počasí/politického klimatu“. 😉

Hlavně jde o poctivé přijetí otcova (matčina) jména, jakkoliv by DNES (zítra to už platit NEMUSÍ!) bylo politicky slušivé Julie VOLODYMYROVNA (případně s ohledem na „správný přístup“ viz výše Julie VOLODYMYRDÓTTIR, kdyby něco) a to bez ohledu na jméno tvého otce. 😄

Takhle jednoduše by to prostě NEŠLO! Já rozumím tvé náročnosti, já chápu tvé hledisko ohledně líbivosti jména. Ale věc má z demokratického hlediska i druhou stránku! POLITICKY Julinko, mysli POLITICKY! 😉 😁 😁

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=AUcbu9sjRUw&ab_­channel=Josef­K%C3%B6lbl

da ny

Nikdy by nne nenapadlo, radit se o svém jméně, s cizími lidmi 😉

Nekoukala bych na to, zda se něco hodí x nehodí. Pokud se mi nějaké jméno líbí, mám k němu vztah. „Je po někom“ , (příbuzná aj.), případně, jaký má význam. Co mi může “přinést“ (význam/charak­teristika, číla, zdraví atp.).
Pokud si dnes vyberete, co se „hodí“, také k příjmení, pokud přijmete partnerovo příjmení, nebo ho změníte a vyberete si jiné. Bude pak vše jinak.
https://kniho­bot.cz/b/456947­5?gad_source=1&gclid=­EAIaIQobChMIl­LTxopC-gwMVs5aDBx1YN­wMBEAQYASABEg­KldPD_BwE
https://00a9b­fa25f89d5c96479d1d4752e6­ff5-cz.favoes.com/ws?q=jm­%C3%A9no%20je%20v%C3%A1%­C5%A1%20osud%20pdf&a­sid=fv_camp_958&nw=g&d­e=c&locale=cs_CZ&ac=­35882&cid=20823686780&a­id=163047175584&gclid=E­AIaIQobChMIw765gZS-gwMVlpCDBx3Cz­ANVEAMYASAAEg­LV4vD_BwE
Až „uzrajete“, jistě si vyberete, k Vaší spokojenosti. To je důležité. Jak/zda se jména budou líbit ostatním, je lhostejné.

led

Pokiaľ nejde o cirkevné meno, ktoré sa dáva pri krste okrem občianskeho mena, môžete použiť napríklad meno, pod ktorým ste známa a nie je to len jeden z variantov pôvodného (oficiálneho) mena napríklad Julča a podobne.

malé upozornenie,
dnes v časoch, keď sa používa nielen český jazyk, býva niekedy význam pridaného mena v niektorých jazykoch často humorný. Skúste si niekedy preložiť cudzokrajné mená do češtiny a máte o pokračovanie silvestrovskej zábavy postarané.

Dochy

Křestní jméno je křestní – tj. spojené s křtem. Přeneseně se u nás používá pod tím názvem používá vlastní jméno, dané od narození rodiči. Pokud se nehodláš dát pokřtít, nějak to postrádá smysl a jako přezdívku si můžeš dát klidně Okobere.

cappuccino

Tahle otazka se tady uz probirala:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jde-si-ke-krestnimu-jmenu-pridat-druhe

Mas krasne jmeno, neoposlouchane, krasne znejici. Kdyz sama nevis, jake jine jmeno, tak to je pak tezke. Ten, kdo te nezna, nemuze vybirat jmeno.
Najdi si sama jmeno, ktere se ti libi nejvic a hlavne, ktere se k tvemu jmenu hodi nejvic.
Napada me treba Julie Roswita, Julie Petronella, Julie Beata, Julie Yvonne, Julie Olivia atd.

elkon

Je to zbytečné, jde o módní záležitost.

Disraeli

Kapulet(a) nebo Montek(a).

led

aliendrone, je politicky správne spojenie drona to znamená stroja na diaľkové ovládanie a aliena čo je votrelec na aliendrone = diaľkovo ovládaného votrelca?

da ny

Julie
Původ a význam jména
Ženské křestní jméno Julie (také Julia či Juliana) má latinský původ. Jméno původně představovalo římské rodové jméno, vyvinulo se od patricijského římského rodu Ioviliů, zkráceně Iuliů. K tomuto významnému rodu patřil i Caesar. Původní význam jména je pravděpodobně „zářivý“, „zářící“, také „mladý“ nebo „vlasatý“. Dle hlubšího výkladu se jméno pojí s latinským výrazem pro Jupiter, přeneseně by se pak překládalo jako „božský“, resp. „božská“.
https://www.bras­narstvitlusty­.cz/en/julie/