star555

Čestné prohlášení

Dobrý den,
potřebuju poradit. Moje máma minulý rok dostala živnostenské oprávnění. Pak si našla práci a má zaměstnavatele. Na živnostenské oprávnění nikdy nepracovala. Musí podat daňové přiznání? Dnes to šla přerušti (živnostenské oprávnění) a ta paní ji řekla, že musí napsat nějaké čestné prohlášení, že neměla žádné příjmy. Jak to prohlášení má vypadat?

Děkuji za veškeré odpovědi

Nejlepší odpověď
anonym

Nemusí podávat daňové přiznání, protože vůbec nezahájila činnost.

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ
Já, jméno a příjmení, četně prohlašuji, že i přes zřízení živnostenského oprávnění jsem nepodnikala a tudíž neměla žádné příjmy z této činnosti.

V......... dne..........
_________
podpis
-
Není formulář na čestné prohlášení.
Doplňuji:
Může tam být ještě datum narození, případně bydliště.
-
Já, jméno, nar:....., bytem............
-
pak už ten text.

Další odpovědi
mosoj

Napíšeš dopis na FÚ kam napíšeš , že jsi v tom a tom roce nepodnikala a podepíšeš. To´t vše.

ivzez

Doporučuji dohodnout se i se zdravotní pojišťovnou a s OSSZ,
i tam by měla doložit, že neměla žádné příjmy
(pravděpodobně povinnými přehledy s nulou).
Bylo by škoda dostat pokutu za nesplnění povinností/for­malit.