Avatar uživatele
Registrovaný

Měl podat daňové přiznání, i když neměl příjem z podnikání?

Kamarád má živnostenský list, jelikož pracuje, je to vedlejší činnost. Za rok 2013 však neměl žádné příjmy z podnikání. Měl podat do konce března daňové přiznání nebo nemusel? Díky.
Doplňuji:
Měl snad napsat na FÚ čestné prohlášení o tom, že neměl žádné příjmy? Nebo lépe, že vůbec nepodnikal? A není na to už pozdě, když daň. přiznání se musí podat do konce března?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Jasně že musí, jenom do přílohy 1 napíše skutečné příjmy a výdaje, které měl jako OSVČ, tedy nulové.
Doplňuji:
Pokud neměl živnost pozastavenou, tak ho musí podat. Žádné čestné prohlášení pro finančák se nepíše. Prostě podá normální daňové přiznání s nulovými příjmy, z nich bude platit daň, tedy nic.


Avatar uživatele
Zlatý

Pokud neměl živnost zastavenou, tak daňové přiznání musí podat, i když bude nulové. To že to má jako vedlejšák při zaměstnání nehraje roli.


Avatar uživatele

Každý, kdo má příjmy (ať jako živnostník či jiné), musí podat daňové přiznání daně z příjmu...
;-)
Jen - za zaměstnance tak obvykle činí zaměstnavatel.
Ten kamarád by měl do daňového přiznání podávaného zaměstnavatelem ´dodat´ i příjmy z podnikání (pokud se se zaměstnavatelem takto domluví) a nebo si přiznání jen nechat ´předpřipravit´ a podat si je - po doplnění, sám.
Každopádně - daňové přiznání se za dané období podává vždy jen jedno, souhrnné - nepodává se zvlášť ´z´ OSVČ a zvlášť ze zaměstnání.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Karla123

Živnost má založenou od srpna a pozastavenou od října do 31.12.2013

Avatar uživatele
Zlatý

Lamalam

Od srpna do září tedy podnikal, takže musí podat. Pokud pracuje, dostane od zaměstnavatele papír, který se jmenuje nějak jako "Přehled záloh..." Vyplní si normální DAP, kam uvede celkové příjmy ze zaměstnání, zálohy na daně atd. Do přílohy 1, která je součástí DAP uvede příjmy z podnikání. Jsou tam ke všemu vysvětlivky, na první pohled to vypadá složitě, ale dá se to zvládnout. Nesmí zapomenou také na přehled pro sociálku a pro zdravotní pojišťovnu. Tam je termín myslím do konce dubna.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 840
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 297
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.