anca444

Vrací se přeplatek záloh na dani z příjmu při podnikání u OSVČ vedlejší?

Dobrý den,
podnikám při zaměstnání na vedlejší činnost.
Za rok 2015 jsem přesáhla rozhodnou částku a vznikla mi tak od dubna roku 2016 povinnost platit zálohy na OSSZ.
V roce 2016 rozhodnou částku nepřekročím, ale měsíčně platím zálohu 910 Kč.
Po podání daňového přiznání v dubnu 2017 mi budou tyto zálohy vráceny zpět? Nebo se při vedlejší činnosti nevrací? Děkuji za odpovědi

Odpovědi
JájsemRaibek

Zjednodušeně:

Příjem-výdej = daňový základ x % daně z příjmu – zaplacené zálohy = daňový přeplatek nebo nedoplatek.

Aha, otázka je sice na daň z příjmů, ale tážeš se na OSSZ. To je to samé. Ze základu vypočteš pojistné a odečteš zálohy. Vznikne přeplatek nebo nedoplatek.

mosoj

Ano, zálohy na OSSZ, pokud nevznikne povinnost je platit, se vrací zejména u podnikání jako vedlejší činnosti.

JájsemRaibek: Zjednodušeně. Ptákovina.