Cindy

Daňové přiznání

Zákon o spr. daní a popl. říká, že je nutno podat daňové přiznání ke dni před rozhodnutím o úpadku a sestavit mimořádnou závěrku. Pak také při prohlášení konkursu (když není spojen s úpadkem), tzn. při změně dispoziční oprávnění nutno také podat DP.A teď § 277/4IZ – správce sestaví mezitimní závěrku při prohlášení konkursu.Je možné podat DP a neudělat mimořádnou závěrku? Jsem z toho jelen, ocením všechny odkazy a odpovědi. Děkuji předem

Odpovědi
standa

Z čeho jste jelen? 🙂

Já to vidím docela jasně. Pokud děláte DP, tak MUSÍTE současně udělat ´účetní závěrku´.

§ 277/4 IZ
Jde-li o dlužníka, který vede účetnictví (…), sestaví insolvenční správce ke dni předcházejícímu dni, kterým nastanou účinky prohlášení konkursu, mezitímní ÚČETNÍ ZÁVĚRKU(…)

§ 40b/1 zákona o správě daní
Při insolvenčním řízení je daňový subjekt povinen podat(…)DAŇOVÉ PŘIZNÁNÍ(…) za část zdaňovacího období, která uplynula do dne předcházejícího účinnosti tohoto rozhodnutí(…)

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/spravada­ni/cast3.aspx